Seagate Barracuda HDD'nin durumu nasıl?

@Chitoge Kirisaki CrystalDiskInfo artık Türkçe olduğu için RAW değil ham değer olarak gözüküyor zaten. :) Çok fazla okuma hatası var diskin üzerinde. Disk kafası ile ilgili sorunlara işaret ediyor bu. Tarama hataları da var bol bol. Kötü sektör yok ama okuma hatası dediğim gibi çok fazla. Düzenli takip edin SMART verilerini. Okuma hatası daha da fazla artarsa ileride kötü sektör oluşma ihtimali artar.

@Chitoge Kirisaki CrystalDiskInfo artık Türkçe olduğu için RAW değil ham değer olarak gözüküyor zaten. :) çok fazla okuma hatası var diskin üzerinde. Disk kafası ile ilgili sorunlara işaret ediyor bu. Tarama hataları da var bol bol. Kötü sektör yok ama okuma hatası dediğim gibi çok fazla. Düzenli takip edin Smart verilerini. Okuma hatası daha da fazla artarsa ileride kötü sektör oluşma ihtimali artar.

Zaten çok sesli çalışıyor hocam. 1-2 ay beni idare ederse yeni bir HDD almayı düşünüyorum.

@Chitoge Kirisaki CrystalDiskInfo artık Türkçe olduğu için RAW değil ham değer olarak gözüküyor zaten. :) çok fazla okuma hatası var diskin üzerinde. Disk kafası ile ilgili sorunlara işaret ediyor bu. Tarama hataları da var bol bol. Kötü sektör yok ama okuma hatası dediğim gibi çok fazla. Düzenli takip edin Smart verilerini. Okuma hatası daha da fazla artarsa ileride kötü sektör oluşma ihtimali artar.

Hocam peki SSD'min durumu nasıl?

1617051931033.png

Atto ile hızını ölçtüğümde 565MB okuma 555MB yazma hızı çıkıyor.
Önemli verilerinizi depolamayın içerisinde asla. Sadece oyun gibi basit veriler için iş görür.

Windows ve değerli dosyalarım SSD'de duruyor hocam. HDD'yi sadece oyun oynamak için kullanıyorum.

Hocam peki SSD'min durumu nasıl?

Eki Görüntüle 947828

ATTO ile hızını ölçtüğümde 565MB okuma 555MB yazma hızı çıkıyor.
Sorun yok. TBW'ye göre sağlık ölçümünü kullandığı için %98 sağlık gözüküyor. Ama önemsiz bir değer. Okuma hızı ve yazma hızı 870 EVO'dan bile yüksek eğer dediğiniz gibiyse. 😳

Rica ederiz hocam. Evet kaldırıldı bu sabah saatlerinde maalesef. :( koyan koydu GIF. Koyamayanlar başka bir baharı bekleyecek artık. :(

Cidden şanssızlığın böylesi. Dün ceza yediğim için koyamamıştım. :(

Yeni konular

Geri
Yukarı