Seagate Barracuda SSD sağlığı %98'e düştü

Neueste

Centipat
Daha fazla  
Dostlar SSD'imi daha alalı 3 hafta bile olmadı ve kullanmaya başlayalı daha 2 hafta bile olmadı ama SSD sağlığım %98'e düştüğünü gördüm. Sadece Windows, CS:GO ve Valaront yükledim. Durum normal mi yoksa iade vermeli miyim?

Dosya Ekleri

• sea.png
    sea.png
    138 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar SSD'imi daha alalı 3 hafta bile olmadı ve kullanmaya başlayalı daha 2 hafta bile olmadı ama SSD sağlığım %98'e düştüğünü gördüm. Sadece Windows, CS:GO ve valaront yükledim. Durum normal mi yoksa iade vermeli miyim?

Bende 3 ay önce aldım 89'a düştü bence gayet normal.

Normaldir zaten kullanmaya başlayınca 99-98 civarlarında oluyor sağlıkları sıkıntı yok.

SSD sağlığının bir önemi yoktur. CrystalDiskInfo'daki değerlerinde sorun yoksa bir şey olmaz.
normalde 560/539 değerler aldığım SSD de okuma hızında hiçbir fark olmadı ama yazma hızım genelde 400-480 arası gidip geliyor. (Arada 1 kereliğine eski hızına dönüyor.) Bazıları önbellekten dolayı olduğunu ve biraz beklersem kendi kendine düzeleceğini söylüyor. Bende bugün 3 farklı oyun indirdim ama üçününde kapladığı yer 8 GB ı geçmez. Dedikleri gibi önbellekten dolayı olabilir mi?

98.999 olsa bile 98 görünür. Hızlarda düşüklük yoksa sorun olmaz.
normalde 560/539 değerler aldığım SSD de okuma hızında hiçbir fark olmadı ama yazma hızım genelde 400-480 arası gidip geliyor. (Arada 1 kereliğine eski hızına dönüyor.) Bazıları önbellekten dolayı olduğunu ve biraz beklersem kendi kendine düzeleceğini söylüyor. Bende bugün 3 farklı oyun indirdim ama üçününde kapladığı yer 8 GB ı geçmez. Dedikleri gibi önbellekten dolayı olabilir mi?

Geri
Yukarı