Seagate FireCuda 510 SSD değerleri normal mi?

AnTİ_DoTE

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler. Seagate FireCuda 510 500 GB M.2 SSD sahibiyim. Bilgisayarla beraber SSD'yi aldım ve alalı 7-8 oldu. SSD'nin normalde okuma yazma değerleri 3450'ye 2500. fakat bugün yaptığım testte değerler böyle çıktı. Yazma hızı neden böyle düşük çıkıyor? Kasamda ayrıyeten Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM 256 MB önbellek hard disk var onunla alakası olabilir mi acaba diye kafama takıldı. Bilgisayarda bir kasma donma sorunu falanda yok ama çıkan değerler biraz garip geldi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_58.png
    Screenshot_58.png
    26,3 KB · Görüntüleme: 46
Yazma değeri çok düşük çıkmış. Oyun falan mı iniyor arkada veya video kaydı falan mı yapıyorsunuz. HD Tune ile testi tekrar yapın. Uygulamasını indirip firmware güncelleme var mı bakın.

Yazma değeri çok düşük çıkmış. Oyun falan mı iniyor arkada veya video kaydı falan mı yapıyorsunuz. HD Tune ile testi tekrar yapın. Uygulamasını indirip Firmware güncelleme var mı bakın.

Test dışında hiçbir şey yapmıyordum. Dediğiniz programla test yapacağım bir de.
Yazma değeri çok düşük çıkmış. Oyun falan mı iniyor arkada veya video kaydı falan mı yapıyorsunuz. HD Tune ile testi tekrar yapın. Uygulamasını indirip Firmware güncelleme var mı bakın.

HD Tune ile test yaptım böyle çıktı sizce iyi mi?

Dosya Ekleri

• 9F142B62-512E-455E-9C54-9129A7588C5D.jpeg
    9F142B62-512E-455E-9C54-9129A7588C5D.jpeg
    158,4 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Eğer sağlık bu seviyede ise bir problem yok gibi. SSD'nin içinde kaç GB veri var? Bir de Windows üzerinden bir kere trim işlemini yapar mısınız. Ayrıca firmware güncellemesi var mı baktınız mı?

Eğer sağlık bu seviyede ise bir problem yok gibi. SSD'nin içinde kaç GB veri var? Bir de Windows üzerinden bir kere TRIM işlemini yapar mısınız? Ayrıca Firmware güncellemesi var mı baktınız mı?

200 GB küsür veri var içinde. TRIM dediğiniz şeyi nasıl yapacağım? Bir de Firmware güncellemesine nereden bakacağım?
Eğer sağlık bu seviyede ise bir problem yok gibi. SSD'nin içinde kaç GB veri var? Bir de Windows üzerinden bir kere TRIM işlemini yapar mısınız? Ayrıca Firmware güncellemesi var mı baktınız mı?

Firmware güncellemesi yok baktım. TRIM de yaptım fakat hala yazma hızı aynı. Donanımsla bir sıkıntı olsa okuma hızı da düşük olurdu diye düşünüyorum siz ne diyorsunuz? Bir de format atsam düzelir mi acaba bazı yerlerde ona benzer şeyler gördüm.

Geri
Yukarı