Seagate HDD bilgisayara takılırsa bir şey olur mu?

zoin

Hectopat
Arkadaşlar ben bir tane hard disk buldum ve haftaya alacağım Seagate 7200 RPM'li 500 GB hard disk bu.
Ben merak ettiğim şu ki eğer PC'ye takarsam bir sorun olur mu? Adamın teki hard diske bir şeyler yüklediyse ve bilgisayarıma girerse virüs falan bulaştırabilir mi?

Aldığında virüs taraması yaparsın, hard diski sıfırlarsın. Pek bir şey olacağını sanmıyorum açıkçası.

Arkadaşlar ben bir tane hard disk buldum ve haftaya alacağım Seagate 7200 RPM'li 500 GB hard disk bu.
Ben merak ettiğim şu ki eğer PC'ye takarsam bir sorun olur mu? Adamın teki hard diske bir şeyler yüklediyse ve bilgisayarıma girerse virüs falan bulaştırabilir mi?

Hard disk kıtulu ve sıfır ise edişelenmene gerek yok. Diger yandan Windows kurmayacaksan içine kolay kolay ilk takışta virüs bulaşacagını sanmam.

Güvenlik için varsa bir USB içine etcher ile Linux Mint Cinnamon ISO'su yazdır. Hard disk gelince sisteme takıp Windows'a girmeyip Linux Mint ISO'sunu boot et. Canlı ortam gelince disks uygulamasını açıp diski biçimlendir.

Hard disk kıtulu ve sıfır ise edişelenmene gerek yok. Diger yandan Windows kurmayacaksan içine kolay kolay ilk takışta virüs bulaşacagını sanmam.
Eğer SSD'den çok çok ucuza değilse bence hiç HDD alma.
Aslında şöyle babamın işyerine kasa gelmiş oda içini çıkarıp almış ekran kartı ram anakart vs. harddiski görüncede ben bunu bilgisayarıma takarım diye düşündüm

Yeni konular

Geri
Yukarı