Seagate Momentus 5400.6 HDD çalışmıyor

T_u_x

Decipat
Yer
Ankara
SSD veya HDD modeli
Seagate Momentus 5400.6 HDD
Anakart
Compal KHLB2(Cbox Despina D700 üzerinde)
Bilgisayarımda Seagate Momentus 5400.6 HDD var. HDD çalışmıyor. Sabah bilgisayarıma Flutter kurmaya çalışırken tam 13 kez çöktü. Ben de 13. çöküşünde şeytana uyup hard diskin olduğu bölüme hafifçe vurdum. Bilgisayarı tekrar çalıştırdığımda ilk ekranda takılı kalıyor ve HDD'den dıt dıt sesi geliyor. Ayrıca BIOS'a da girmiyor.

Videosu:

Daha sonra HDD'yi SATA-USB dönüştürücüsü ile bilgisayara bağladım. HDD'yi görmedi ve daha farklı bir tonda ötmeye başladı.

Ses:

Diskteki verileri kurtarmanın bir yolu var mıdır?

Cihaz bilgileri:
CBox despine D700 laptop(15 senelik)
Intel Core 2 Duo P8700 işlemci.
ATI Radeon HD 4650 ekran kartı.
4 GB DDR2 RAM.
500 GB Seagate Momentus 5400.6 SATA2 HDD.

Bilgisayarımda Seagate Momentus 5400.6 HDD var. HDD çalışmıyor. Sabah bilgisayarıma Flutter kurmaya çalışırken tam 13 kez çöktü. Ben de 13. çöküşünde şeytana uyup hard diskin olduğu bölüme hafifçe vurdum. Bilgisayarı tekrar çalıştırdığımda ilk ekranda takılı kalıyor ve HDD'den dıt dıt sesi geliyor. Ayrıca BIOS'a da girmiyor.

Videosu:

Daha sonra HDD'yi SATA-USB dönüştürücüsü ile bilgisayara bağladım. HDD'yi görmedi ve daha farklı bir tonda ötmeye başladı.

Ses:

Diskteki verileri kurtarmanın bir yolu var mıdır?

Cihaz bilgileri:
CBox despine D700 laptop(15 senelik)
Intel Core 2 Duo P8700 işlemci.
ATI Radeon HD 4650 ekran kartı.
4 GB DDR2 RAM.
500 GB Seagate Momentus 5400.6 SATA2 HDD.
Eğer diske zarar gelmediyse kurtarılabilir, benim tahminim olarak sizin diskin boardı ya da kablolarınız hakkın rahmetine kavuştu, siz vurunca motor da dahil olmak üzere her yeri bozdunuz, eğer sürtme sesi geldiyse de diske fiziksel hasar verdiniz.
Bir örnek kurtarma mesela bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer diske zarar gelmediyse kurtarılabilir, benim tahminim olarak sizin diskin boardı ya da kablolarınız hakkın rahmetine kavuştu, siz vurunca motor da dahil olmak üzere her yeri bozdunuz, eğer sürtme sesi geldiyse de diske fiziksel hasar verdiniz.
Bir örnek kurtarma mesela bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sürtme sesi gelmedi. Gönderdiğiniz videodaki çözümü deneyeceğim.

Windows kurulu olan başka bir bilgisayarda denediğimde görmedi. Sanırım tamamen gitmiş. Diskte çok önemli şeyler yoktu,o yüzden iso indirip,usbye yazmakla uğraşmayacağım sanırım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı