Seagate Momentus 5400 HDD "Heath: Warning" Sorunu

Vinsinity

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci - Yazılım
Merhaba arkadaşlar,

Bilgisayarım sürekli "Critical_Process_Died" hatası vermeye başladı. Edindiğim bilgilerden HDD'm de sorun olabileceğini öğrendim ve HD Tune Pro programını kurup diskimi inceledim. Resimde göründüğü gibi birkaç hata ve sorun var. Bunlar acaba bu mavi ekran hatasına neden olabilir mi? Bilgisayarımın başından kalktıktan sonra sürekli mavi ekran vermeye başladı. Değiştirmek çözüm olur mu?
hdd.png

Beni en çok korkutan "Airflow Temperature" kısmı oldu 51 Santigrat derece olarak gösterdiği dereceden dolayı acaba bozulmalar yaşanmış olabilir mi? Saçma olmaz umarım ama bir sorum daha olacak, eğer HDD de sorun var ise SSD takabilir miyim bu HDD yerine? Sorun yaşadığım cihaz bir laptop. Giriş yuvaları aynı mı acaba SSD ile?
@Yusuf Ensar Ertan

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunlar acaba bu mavi ekran hatasına neden olabilir mi?
Olabilir.
Değiştirmek çözüm olur mu?
Olabilir.
Beni en çok korkutan "Airflow Temperature" kısmı oldu 51 Santigrat derece olarak gösterdiği dereceden dolayı acaba bozulmalar yaşanmış olabilir mi?
51 Derece bir mekanik disk için yüksek. Bu da sebep oluyor olabilir.
...eğer HDD de sorun var ise SSD takabilir miyim bu HDD yerine? Sorun yaşadığım cihaz bir laptop. Giriş yuvaları aynı mı acaba SSD ile?
Laptopda SATA girişi var ise takabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı