Seagate ST1000DM003 HDD'den Gelen Garip Ses

sybil

Kilopat
Yaklaşık 1 ay önce bilgisayar topladım, hard diskim Seagate 1 TB 7200 64MB SATA3 / ST1000DM003 hard disk. Aldığım günden beri bilgisayarı açtığımda hard diskten videodaki gibi cızırtılar gelmeye başladı. Servise gönderdim ve 15 gün oldu sonunda sorun yok diye yeniden gönderdiler ancak bu ses beni rahatsız ediyor. Daha sıfır hard diskten böyle seslerin gelmesi anormal değil mi ? Bu normal bir ses midir ? internetten araştırma yaptım ve bunun PSU ile alakalı olabileceği yazılı olduğunu gördüm. PSU Zalman ZM600-LX 600W 120mm. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir ?

Not : Hard diski dışarı çıkarıp dışarıda da denedim ve sesin hard diskten geldiğine eminim. Sesi biraz açarsanız sesi çok net duyabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana ses normal gibi geldi, WD Black serisi harddisk kullanıyorum onun yanında bu ses az bile kalır. İşlem yaparken özellikle de çok fazla sayıda ve ufak boyuttaki dosyaları kopyalarken veya taşırken bu ses çıkar. Kafanıza takmanıza gerek yok, ben rahatsız oluyorum ama yapabileceğim pek bir şey yok.

Eğer bu bir sorun değilse benim açımdan da bir sıkıntı yok ama bu bir sorun gibi bir şeyse tabii ki de daha 0 hardisk olduğu için değiştirmek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla karşılaştır eminim normal karşılayacaksın o sesi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kafa atma dediğimiz olay bu galiba düşünce falan içindeki mekanik parçalarda oluşan bir sorun. Bu sesi çıkaran uzun yaşamaz diyorlar hep ama ben 6 aydan beri eski harddisk' i kullanıyorum.

Bende de ST1000DM003 HDD var ve çok sessiz. Adeta çalışmıyor. Servis sorun çıkarıyorsa Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurun. Hakkınızı arayın.

Herkese teşekkür ederim. Aldığım yere gönderdim. Yalnız kafamı kurcalayan da şu: hepsini aynı yerden aldım parçaların. Hard diskten gelen bu sesin başka bir şeyle alakası olabilir mi ? Örneğin PSU hard diske fazla yükleniyor falan olabilir mi ? Veya anakarttan gelen SATA kablosu ile alakalı bir durum olabilir mi ? Bu seçenekler kafamı karıştırıyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı