Seagate ST1000DM010 nasıldır?

Isınma problemi yaşamamıştım ancak ses konusunda çok kötü, ürün ulaşmadıysa iptal et WD10EZEX al.

Hocam biz bu forumda artık HDD önermiyoruz zaten. Bence onu iade edip SSD'ye geçin, Kafanız rahat olsun.

@Samotne Ciasteczka hocam da söylemiş ben biraz daha detaylandırayım. Öncelikle düz Barracuda HDD'lerin genel olarak sorunları var. 1 TB modeli CMR kayıt kullanıyor ama yine de sorunlu. Sanırım kullanılan plaka ve motor kalitesiz. Diğer kapasiteler ise komple SMR. SMR kayıt kullanan HDD'ler asla alınmaz. Önemli veriler depolanacaksa CMR kayıt HDD alınmalı. Seagate düz Barracuda diskleri ile ilgilenmiyor 7200.11 faciasından beridir.

Seagate HDD alınacaksa tepe modelleri alınabilir. Barracuda Pro, Ironwolf, Ironwolf Pro, Skyhawk ve Exos gibi HDD'leri yani. :) Bunlar sağlam HDD'ler. Ama düz Barracuda'mı? Asla almayın! Ek olarak WD Blue'da Toshiba P300 varken alınmaz.
Zaten ucuzlamış şu sıralar. CMR kayıt kullanan, güzel bir HDD. :) Performansı da çok daha iyi.

Evet, eminim.
Bir çok kişinin ek 1 TB SSD alacak bütçesi yok.
Hocam ben ana depolama birimi olarak söyledim. Ek olarak tabii ki kimse alamaz. Artı olarak ek depolamaya SSD almak bence de gereksiz ve pahalı. Bu arada ek depolama olarak kullanacağını bilmiyordum kusura bakmayın.

Geri
Yukarı