Seagate ST500LM000 SSHD Bozulması

hiperaktifkoala

Hectopat
Daha fazla  
Seagate 500GB SSHD diskim tam modeli " ST500LM000 " kendi kendine bozuldu. Aynı laptop'a başka bir disk taktım sorunsuz çalışıyor. Diski hard disk kutusuna bağladım hani hard disk çalışırken biraz titrer ya onuda yapmadığını fark ettim. Diski kurtarma şansımız var mı? Tamir masrafları tahminen ne kadar tutar ve verilerim mi kurtarma şansım var mı sizce?

Diskin videosu;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDTune ile Bad Sector Scan ve Recovery yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayar sabit disk den boot etmiyor böyle kalıyor.

image.jpeg

Sabit disk kutusu ile bağladığımda da yine bilgisayar görmüyor.

HDTune ile Bad Sector Scan ve Recovery yapabilirsin.

Çalışmayan diskten veri kurtarılamaz. Diskin önce tam devirde dönebiliyor ve Windows altında görünüyor olması gerek.

Veri kurtarma servislerinden fiyat alabilirseniz çok önemli veriler varsa.

Kusura bakmayın bişi sorcam sizede burda nereye yazcagımı arastırdım bakındım ama bulamadım inş burdan görürsünüz. Bende 8 GB GAMİNG MSİ Rx480 ekran kartı var MSI Gaming APP çalıştırdıgımda oyuna giriyor oyun açılır vaziyette oynuyorum sonra oyun kapama hatası veriyor ve kapatıyor. bu programı açmadıgımda hiç bir sorun olmuyor ve program son sürümünü yükledim. Acaba sorun nedir bi yardımcı olursanız sevinirim. YORUM YAZMA YERİNİ KOLAYLAŞTIRIRSANIZ SEVİNİRİM.

Bilgisayar sabit disk den boot etmiyor böyle kalıyor.

Eki Görüntüle 217543

Sabit disk kutusu ile bağladığımda da yine bilgisayar görmüyor.
Aynı durum benim de başıma geldi. Sebebi normalde dönen diskin üzerinde gidip gelen okuyucu kolun diski sıkıştırıyor olması. Youtube'da sıkışmayı gidermeye yönelik videolar var. İçini açıp kolu diskten uzaklaştırdıktan sonra hard diski usb şeklinde başka bir bilgisayara taktım. Bilgisayar uzunca bir süre kitlendikten sonra içindeki klasörleri görebilmeyi başarmıştı ama bir süre sonra hard disk öldü. Bu işlemin garantisi yok maalesef.

Diskinize bu işleme benzer işlem uygulanacaktır. Motor veya okuyucu kafa değiştirilip veriler kurtarıla bilinir. Önereceğim veri kurtarma merkezi Veri Kurtarma Hizmetleri - PİTS Veri Kurtarma Merkezi Türkiye

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı