Seagate vs Western Digital Taşınabilir Harddisk

dost

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 Harddisk arasında kaldım. Sizce hangisini almalıyım? Hangisi daha kaliteli ve uzun ömürlüdür? @Recep Baltaş @Ali Güngör @Murat5038

Western Digital Elements 1 TB WDBUZG0010BBK-EESN Taşınabilir Disk

Seagate 1 TB Expansion STEA1000400

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada daha uygun fiyatlı:

WD Elements 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk Fiyatı

Seagate Expansion 1TB 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk Fiyatı

İkisi de gayet iyi diskler, ömür açısından farklarını belirtecek uzun süreli bir test yok. Eşit hata ihtimali düşünerek istediğinizi alıp kullanabilirsiniz. Şahsen bunu kullanıyorum ama fiyatı çok daha yüksek: Samsung M3 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk (STSHX-M101TCB) Fiyatı

Teşekkürler Ali bey. WD alındı.

Burada daha uygun fiyatlı:

WD Elements 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk Fiyatı

Seagate Expansion 1TB 2.5" USB 3.0 Taşınabilir Disk Fiyatı

İkisi de gayet iyi diskler, ömür açısından farklarını belirtecek uzun süreli bir test yok. Eşit hata ihtimali düşünerek istediğinizi alıp kullanabilirsiniz. Şahsen bunu kullanıyorum ama fiyatı çok daha yüksek: Samsung M3 1TB 2.5' USB 3.0 Taşınabilir Disk (STSHX-M101TCB) Fiyatı

Ali bey aradan 6 yıl geçti umarım iyisinizdir 🙂 tekrar bir taşınabilir hard disk almam lazım 1TB'ya da 2TB arşiv için bu iki model arasında kaldım.

İkisi de aynı fiyat neredeyse ne önerirsiniz?

Son düzenleme:
Bu aşamada iki ürün de pasif verileri depolamada kullanılabilirsiniz. Ancak sık erişim için artık klasik disk kullanılmaz pek.

1200 TL civarına SSD, 700 TL civarına kutu alabilir ya da 2000 TL civarına hazır hızlı harici SSD'lere yönelebilirsiniz.

Bu aşamada iki ürün de pasif verileri depolamada kullanılabilirsiniz. Ancak sık erişim için artık klasik disk kullanılmaz pek.

1200 TL civarına SSD, 700 TL civarına kutu alabilir ya da 2000 TL civarına hazır hızlı harici SSD'lere yönelebilirsiniz.

Laptop için ne önerirsiniz hocam harici SSD mi oda bayağı pahalı ama siz hangisini önerirsiniz notebook için.

Geri
Yukarı