Search application yüksek RAM ve disk kullanımı

NiqhTmaRe

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Resim Öğretmenliği
RAM
Gskill 16 GB 2133Mhz
SSD veya HDD modeli
SanDisk Ultra 128GB
Ekran kartı
ASUS STRIX RX570 4GB
Anakart
H370 Gaming Plus
İşlemci
i5 8400
Yaşadığım sorun fotoğrafta görüldüğü gibi RAM kullanımı uçuşa geçiyor ve bilgisayar neredeyse kilitlenme noktasına geliyor. Bunun için yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Windows güncel bu arada.

eeee.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bununla alakalı çok konu gördüm. Haberler ve ilgi alanlarını Microsoft yeni güncelleme ile düzeltelene kadar kapalı tutun.

Adsız.png

Kapanmazsa, Windows'un arama yerine arka plan uygulamaları yazın. Orada gözüküyorsa kapatın.

Öneri için teşekkür ederim kapatıyorum hemen. Bir daha olmaz sanırım. Peki sizce oyundayken sistemin aniden kilitlenip herhangi bir hata vermeden kalmasında bu etkili rol oynar mı? Çünkü yakın zamanda 2-3 günde bir nadirde olsa kilitlenme yaşadım. Hata raporu falanda yoktu. Parçalarda bir sorun olmadığına eminim çünkü garantiden neredeyse hepsi yeni geldi. Sormak istedim bir ilişkisi var mıdır diye.

Öneri için teşekkür ederim kapatıyorum hemen. Bir daha olmaz sanırım. Peki sizce oyundayken sistemin aniden kilitlenip herhangi bir hata vermeden kalmasında bu etkili rol oynar mı? Çünkü yakın zamanda 2-3 günde bir nadir olsa kilitlenme yaşadım. Hata raporu falan yoktu. Parçalarda bir sorun olmadığına eminim çünkü garantiden neredeyse hepsi yeni geldi. Sormak istedim bir ilişkisi var mıdır diye.

Çok RAM kullanıyorsa kilitlenme yapabilir, sonuçta bilgisayarın tepkisi azalır RAM ağızına kadar dolarsa.

Evet doğru görüyorsun. Sanırım ikisi ayrı ayrı 6.7 GB kullanıyor. Yani 13GB falan oluyor toplam. Çünkü 16GB RAM varken 6.7 GB RAM %92 şekilde kullanmamalı. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı