Yüksek Disk ve RAM kullanımı

Pismaniyee

Hectopat
YouTube + oyun açınca en az %70 RAM kullanımı falan oluyor. LoL açınca %90-95 oluyor. Virüs falan yok az önce Kaspersky ile tam tarama yaptım. Önceden Malwarebytes ile tam tarama yapmıştım onda da bir şey bulmadı. Disk konusuna gelince bazen görev yöneticisine bakınca System yüksek disk kullanıyor sonra geçiyor. Örneğin bir şey açarken System fazla disk kullanıyor. Sadece bir kere Windows Defender virüs bulmuştu geçen gün onu da sildim. Ayrıca bilgisayar da yavaşladı eskisi gibi değil.

YouTube + oyun açınca en az %70 RAM kullanımı falan oluyor. LoL açınca %90-95 oluyor. Virüs falan yok az önce Kaspersky ile tam tarama yaptım. Önceden Malwarebytes ile tam tarama yapmıştım onda da bir şey bulmadı. Disk konusuna gelince bazen görev yöneticisine bakınca System yüksek disk kullanıyor sonra geçiyor. Örneğin bir şey açarken System fazla disk kullanıyor. Sadece bir kere Windows Defender virüs bulmuştu geçen gün onu da sildim. Ayrıca bilgisayar da yavaşladı eskisi gibi değil.

Windows 10 yüksek CPU, GPU, RAM ve Disk kullanımı Görev Yöneticisi'ne bakar mısınız?

Sanırım sorun gereksiz ayar fazlalığı. Öncelikle ram miktarınızı yazarsanız yüzdeliğin anormal olup olmadığını anlayabiliriz. Düşük ram miktarında bu değerler normal ama yüksek ram varsa normal değil.

Sanırım sorun gereksiz ayar fazlalığı. Öncelikle ram miktarınızı yazarsanız yüzdeliğin anormal olup olmadığını anlayabiliriz. Düşük ram miktarında bu değerler normal ama yüksek ram varsa normal değil.
4 GB RAM. Normaldir ama bir tık daha az olması gerekiyordu. Eskiden bu kadar fazla değildi. %90 RAM kullanımı aşırı fazla ilk defa görüyorum.

Beyler şimdi işletim sisteminizi guncel tutun, 12 gb ramlar 300 tl falan onları alin ama bilgisayar 1,25 v mi yoksa 1,3 v mi ona göre alın, termal macunlarınızı sıklıkla yenileyin, ctrl alt delete yapın gorev yoneticisine basın kullanılmayanların görevini sonlardırın. Sonra disk temizlemeyi açın ve temizleyin

Ognitorenks Windows kur RAM kullanımın düşecektir bende normal Windows 10 vardı ve 3,6 GB RAM kullanımı oluyordu ama ognitorenks kurunca 1,5 GB RAM kullanımı oldu.
Ardından Rufus'u kurup USB'ye ISO dosyasını yaz ama yazdırma formatını NTFS olarak seç FAT32 olmasın.

4 GB RAM. Normaldir ama bir tık daha az olması gerekiyordu. Eskiden bu kadar fazla değildi. %90 RAM kullanımı aşırı fazla ilk defa görüyorum.
Windows search, hızlı getirme ve arka plan akıllı aktarım hizmetlerini kapatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca yerel disk c ve d için sağ tıkta özelliklerde çıkan menüde en altta dizin oluşturma tiki de kapatılabilir.

Şimdi işletim sisteminizi guncel tutun, 12 GB RAM'lar 300 TL falan onları alin ama bilgisayar 1,25 v mi yoksa 1,3 v mi ona göre alın, termal macunlarınızı sıklıkla yenileyin, CTRL alt delete yapın gorev yoneticisine basın kullanılmayanların görevini sonlardırın. Sonra disk temizlemeyi açın ve temizleyin.

12 GB RAM nerede 300 lira?
🤣 Güldürmeyin beni hocam.

Şimdi virüs var mı diye yükledim.

Benim dediğimi uygulayın ben deneme amaçlı Zula'ya girdim 80 FPS'den 110 FPS'lere çıktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı