Sebepsiz huzursuzluk

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Çok sık olmasa da bazen tek başıma vakit geçirirken birilerine acıma ve huzursuzluk hissiyatına kapılıyorum. İçimden insanları ve özellikle hayvanları korumak kollamak onlara iyilik yapmak geliyor, sebepsiz yere üzülüyorum, acıyorum herkese. Bazen en sevmediğim insanlara dahi merhametli olmak istiyorum. Bu normal mi ?

Çok sık olmasa da bazen tek başıma vakit geçirirken birilerine acıma ve huzursuzluk hissiyatına kapılıyorum. İçimden insanları ve özellikle hayvanları korumak kollamak onlara iyilik yapmak geliyor, sebepsiz yere üzülüyorum, acıyorum herkese. Bazen en sevmediğim insan tiplerine örneğin SJW'lere dahi merhametli olmak istiyorum. Bu normal mi ?
Kişiliğinizden kaynaklıdır başka bir şeyden kaynaklı olacağını düşünmüyorum.

Kişiliğinizden kaynaklıdır başka bir şeyden kaynaklı olacağını düşünmüyorum.
Çok nadiren oluyor, genelde sıkılgan, ters ve aksi biriyim.
Sizin normal gündelik hayatınızı etkileyecek kadar ileri bir durumsa, normal değil. Psikoloğa başvurun.
Bu duyguları bilimsel olarak yorumlayabilir misin ? Bunlara ne sebep olur ? Çevrem için iyi ama benim için kötü bir durum.

Huzursuzluğunuzun kaynağı nedir? Sebebi yok demişsiniz ama, insan sebepsiz yere huzursuz olmaz. Derinlerde psikolojik bir sorun yatıyor alabilir. Ama biz buradan sadece boş konuşuruz, bir uzman ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı