Sebepsiz yere yok yazılma

yerayay

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Türkiye'de
Hocalarım bugün günlerden perşembe dün son ders bir stajyer bize yarın yani bugün ilk 3 dersin boş olduğunu söyledi 3 ders sonra gelebilirsiniz dedi. Bizde geldik ancak bizim İngilizce hocasi ile karşılaştık hoca dersin boş olmadığını söylüyor ve bütün sınıfı yok yazdı. Geç geldiğimiz için, bizim sınıfın grubundada ilk 3 ders boş yazılmış ancak velilere mesaj ile ilk 2 dersin boş olduğu mesajı gitmiş burada kim haklı kim suçlu biz okulun dediğine göre geldik ve yarım gün çöp oldu bunu düzeltmeleri gerekmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boş ders diye bir şey yoktur. Yönetmelikte de yazar, boş ders varsa o saatte dersi olmayan branş öğretmenlerinin derse girmesi, o da yoksa müdür, müdür yardımcılarından birisinin derse girmesi gerektiği yazar. Size de boşta olan bir hoca gelmiş ve yoklama almış yapabileceğiniz bir şey yok, burada stajyerin hatası var sadece.

Stajyer dedi diyorsunuz idare demediyse suçlu sizsiniz. İdare demişse ki eğer düzeltmeleri de gerekir. İngilizce hocanızda geldiyse sizi yok yazması gerekiyor, başınıza bir iş gelirse onun üstüne kalabilir.

Çocuklara neye göre ilk 3 ders gelmeyin diyebiliyor stajyer? Seslerini çıkarıp en kötü stajyer ile müdürün yanına gidip devamsızlıkların halledilmesi gerekiyor.

Veya velilerden birkaçı benim oğlanın devamsızlık sonralarda zaten bir de gelmeyin deyip yok yazmışsınız tarzı söylemler kullansa hemen olayın üstüne düşerler.

Çocuklara neye göre ilk 3 ders gelmeyin diyebiliyor stajyer? Seslerini çıkarıp en kötü stajyer ile müdürün yanına gidip devamsızlıkların halledilmesi gerekiyor.

Veya velilerden birkaçı benim oğlanın devamsızlık sonralarda zaten bir de gelmeyin deyip yok yazmışsınız tarzı söylemler kullansa hemen olayın üstüne düşerler.
İdare ben size ilk 3 ders boş dedim mi niye düzeltiyim, benim sorunum değil diyebilir. Tabii ki de gidip haklarını aramalılar.

Stajyer dedi diyorsunuz idare demediyse suçlu sizsiniz. İdare demişse ki eğer düzeltmeleri de gerekir. İngilizce hocanızda geldiyse sizi yok yazması gerekiyor, başınıza bir iş gelirse onun üstüne kalabilir.

Sesini çıkar müdürle konuşun sınıfça.

Boş ders diye bir şey yoktur. Yönetmelikte de yazar, boş ders varsa o saatte dersi olmayan branş öğretmenlerinin derse girmesi, o da yoksa müdür, müdür yardımcılarından birisinin derse girmesi gerektiği yazar. Size de boşta olan bir hoca gelmiş ve yoklama almış yapabileceğiniz bir şey yok, burada stajyerin hatası var sadece.

İdare ben size ilk 3 ders boş dedim mi niye düzeltiyim, benim sorunum değil diyebilir. Tabii ki de gidip haklarını aramalılar.

O zaman problem stajyer ile aralarında olur bütün sınıf birisinin hatası yüzünden yok yazılıyor. Devamsızlığım 20 civarı böyle bir olay yaşasam rahat durmazdım.

Stajyere idare diyor bildiğim kadarıyla ilk 2 ders boşdu sıkıntı yok 3. ders yanlış söylenmiş.
Ya da stajyer yanlış söylemiş. Sinifca gidip 9'larla ilgilenen müdür yardımcısına dedik pek bir şey olacağını sanmıyorum İngilizce hocasida gidip konuştu velilere 2 ders boş bilgilendirme mesajı gitmiş diye ilgilenmiyorlar. Benim şu anlık sıkıntı yok 7.5 oldu devamsızlık ileride böyle bir şey olur sa dikkatli olacağız artık mecbur hepinize teşekkürler hocalarım iyi günler.

Geri
Yukarı