Çözüm "Seçilen Disk GPT Stilinde" Hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mert Ock

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar...
Bu gün Windows 10 kurulu PC'me temiz bi kurulum yapmak için USB'mi kuruluma hazırladım ve PC'yi USB üzerinden yeniden başlattım. Çeşitli adımları geçtikten sonra disk bölme silme ve biçimlendirme bölümüne geldim (PC'de 3 ayrı bölüme farklı yedekler yapmıştım Windows ise ayrı bi disk bölündeydi.)

Windows'un kurulu olduğu C diskini biçimlendirdim. Ardından C'ye sistemi kurmak istediğimde "Windows bu diske yüklenemez seçilen disk GPT stilinde" hatasını aldım ve hiçbir şekilde kurulum yapamıyorum. Bütün diskleri silip tekrar bölümlendirmek sorunu çözüyor ancak diğer disklerde hayati öneme sahip dosyalarım var. İnternetten okuduğum yazılarda birkaç programla GPT diski MRB ye çevirmekten bahsetmiş ancak C yi biçimlendirdiğim için Windows'u açamıyorum ne yapabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPT yeni nesil disk bölümlendirme sistemidir. MBR ise eski. O yüzden GPT'yi MBR'ye çevirmeyin.

Yapmanız gereken UEFI kurulum yapmak. Bu sayede hata almadan Windows'u kurabilirsiniz. Tabii ki bunun için USB belleğinizi de UEFI hazırlayacaksınız:

UEFI Windows 10 Kurulum Rehberi - Technopat

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı