Seçilen kasa, FPS, performans düşürür mü?

Açıkçası kasa seçiminde benim önemli bulduğum faktörler şöyle. Ön taraf mesh olacak ve en az 2 fan olacak. Arkada ve yukarıda kesinlikle fan olacak. Üst tarafı kapalı olunca hava akışının yetersiz olacağını düşünüyorum özellikle yaz aylarında. Yan tarafında da fan olabilir ama güncel modeller genelde ön, üst ve arkada fan bulunduruyor. Ön tarafı plastik, temperli cam oluca güzel görünebiliyor ancak sağlıklı olan bence mesh ızgara olması ki hava akışı rahat olsun.

Kasa seçimi ve fan seçimiz sistemin ısınmasına etki edeceği için illaki üst seve seçmenize gerek yok ancak fiyatı uygun diye kötü bir kasa da almamalısınız. Sanırım 3-4 yıl önde Dark Guardion modelini almıştım ve ucuz da bir modeldi bence. Biraz pişman oldum üstündeki USB portlarının kalitesiz oluşundan ama bunun haricinde kasa hava akışından memnun kaldım. Ön ve arka fanları kendi kasanın ve markanın fanları ama üstü kısma 2 adet güzel fan almıştım.
Aldığım modelde'de sizin dediğiniz gibi ön taraf Mesh ve temperli cam ile birlikte :)

Yeni konular

Geri
Yukarı