Seçili Axe Deodorantlar 13 TL!

Tek sorun çevre kirliliği zaten, ona girmeyeceksek başka neye girelim? Önemli olan para değil çevre.
Günlük ortalama 1.6 Milyon Amazon kargosu teslim ediliyor. Buna ek olarak Technopat forumunda 10 kişi çubuk kraker veya Deodorant aldı diye bir problem oluşmaz. Başlı başına her şey zarar zaten ona bakacak olursak. Çevreyi önemsiyorsak hayattan soyutlanarak yaşamak gerek. Her ucuz Amazon konusuna bunları yazıyorsunuz, almayan kişilerin yerine de toptan alıp sattığınızı düşünüyorum(!)🤔

Günlük ortalama 1.6 Milyon Amazon kargosu teslim ediliyor. Buna ek olarak Technopat forumunda 10 kişi çubuk kraker veya Deodorant aldı diye bir problem oluşmaz. Başlı başına her şey zarar zaten ona bakacak olursak. Çevreyi önemsiyorsak hayattan soyutlanarak yaşamak gerek. Her ucuz Amazon konusuna bunları yazıyorsunuz, almayan kişilerin yerine de toptan alıp sattığınızı düşünüyorum(!)🤔
Teslim edilen 1.6 milyon kargonun çoğunun işe yarar şeyler olduğunu düşünüyorum. 70 kuruşluk şeyler için kargo aracını çalıştırmazlar yurt dışında herhalde. Çevreyi önemsemek için soyutlanmaya gerek yok, sadece düşünmek yeter. Ayrıca deodorant mı alıp satayım, nasıl bir mantık bu?

Teslim edilen 1.6 milyon kargonun çoğunun işe yarar şeyler olduğunu düşünüyorum. 70 kuruşluk şeyler için kargo aracını çalıştırmazlar yurt dışında herhalde.
Yurt dışında Amazon'un tam olarak mantığı bu. Ülkemizde normal bir alışveriş sitesiyken, ABD'de saatler içerisinde kargon kapında oluyor. Yani ister 10 cent'e sakız al istersen çorap al veya tiktokta gördüğün bir şeyi merak edip al. Keyfin ne isterse ayağına getir. Bunun mantığı bu.

Çevreyi önemsemek için soyutlanmaya gerek yok, sadece düşünmek yeter.
Kuryenin aracından çıkan sera gazını hesaplıyorsanız, tişörtlerinizin hangi malzemeden ne tür işlemlerden geçtiğini de hesaba katarsınız. Telefon veya bilgisayar kullanmazsınız. Evinizde elektrik veya ampul de kullanmayın mesela. Hepsi doğaya zarar. Özellikle ampullerin bıraktığı etki çok fazla, mum ışığında oturun.

Kuryenin aracından çıkan sera gazını hesaplıyorsanız, tişörtlerinizin hangi malzemeden ne tür işlemlerden geçtiğini de hesaba katarsınız. Telefon veya bilgisayar kullanmazsınız. Evinizde elektrik veya ampul de kullanmayın mesela. Hepsi doğaya zarar. Özellikle ampullerin bıraktığı etki çok fazla, mum ışığında oturun.
Dedikleriniz saçma. 70 kuruşluk kargo istemek tamamen trollükken elektrik, t-shirt veya ampul kullanmak tamamen temel ihtiyaçlardır. Elinde su var, daha ne istiyorsun diyen dayıların örneklerine birebir benziyor.

Dedikleriniz saçma. 70 kuruşluk kargo istemek tamamen trollükken elektrik, t-shirt veya ampul kullanmak tamamen temel ihtiyaçlardır. Elinde su var, daha ne istiyorsun diyen dayıların örneklerine birebir benziyor.
Neden trollük olsun? Adam tüm kargoları parayla dağıtıyor da, 70 kuruşluk malı bedavaya mı dağıtıyor? İnsanlar bu iş için para alıyor. Daha ötesi var mı? İstersem 10 kuruşluk mal sipariş ederim.

Arkadaşlar siz bir çubuk kraker veya deodarant alınca sadece bu aldığınız eşyalar yüzünden kargo arabası çalışmıyor. Tüm kargolar belli bir arabaya yükleniyor ve dağıtıma çıkıyor. Kurye mantığı gibi değil hani.

Çevreyi düşünenlere söylüyorum, o zaman gidip Starbucks'dan kahve almayın, telefon kullanmayın, YouTube veya Netflix izlemeyin, sonuçta bir sunucuya bağlanıyorsunuz, ve o sunucular çok fazla elektrik tüketip CO2 gazı çıkarıyor. Bu arada, en hafifi hangisi? Ağır olanlardan nefret ediyorum. Bir ara Black kullanmıştım galiba.

Konu Axe Deodorant'tan nasıl çevre temizliğine getirebildiniz ? Neyse.
Bence pahalı ben geçen Trendyol'dan 3'lu Axe Deodrant setini 25'e almıştım. Takip edince ara sira düşüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı