Seçim Kanunu kabul edildi, fikirleriniz nedir?

Çıkarır çünkü Orta Doğulu'nun hayatının önemi yok (onlara göre). Fazla uzatmak istemiyorum, konu hakkındaki düşüncelerimi duydun. Mülteciler için düzgün politikaları olmayan insanları (Ümit Özdağ gibi) çözümmüş gibi göstermek kendimizi kandırmaktır. Benim de dilim var, benim de elim var, ben de söyleyebiliyorum "Mültecileri yollayacağım, pis mülteciler!" beni de övün, bana da oy verin.
Kimin önerisi düzgün o zaman?

@Nowitzer MHP için olsaydı ittifakı kaldırmazlardı, buna gerek yoktu. Çevremde akp'ye kızmasından dolayı refah partine vermeyi düşünen birçok insan var. Refah %2 alırsa akp %2 kaybeder ittifaka zarar verir.

Mültecileri tutalım diye parayı kim verdi?

Suriyeliler geleli 10 seneyi geçti. Evet sonsuza kadar değil.😀

Sığınmacıları tutmak zorundasın, cenevre sözleşmesi var. En azından Suriyelileri savaşları bitene kadar tutacaksın, onlar istemezse yollayamıyorsun çünkü 49. madde koruyor bu haklarını.

Kaçak falan dinlemez kimse çünkü mültecinin ayrımı yok. Uluslararası hukuk diye bir şeyden haberin var mı? Mültecinin Türkiye'ye nasıl girdiğinin AB için önemi yok, önemli olan mülteci (sığınmacı) olmaları. "Ekmek 15 lira olur" söylemim alacağın yaptırımlar yüzündendi. Sen mülteciler için Yunanistan sınırını açarsan o zaman AB sana nasıl yaptırım uygular görürsün. Yaptırımlardan sonra 15 liraya ekmek alırsın artık.

Dosya Ekleri

• giphy.gif
    giphy.gif
    1,1 MB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı