4.yargı paketi kabul edildi!

Dün Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan oylamada 4.yargı paketi meclisten geçti.

Son düzenleme:
DNA örneği gibi. Tecavüz eden kişinin DNA'sı gibi örnekler somut delil kabul ediliyor. Kamera kayıtları falan da bu gruba dahil.
Kayıtsız şartsız çocuğu koruyacaksın burada.

Yani o çocuktan tecavüz vb. delil istiyorlar yani tecavüzcüyü koruyorlar.

Tabii ki de çocuğu korumak lazım ama zaten bu testleri yapmadan bir kanıya vermek iftiralara yol açmaz mı?

Daha fazla konuşmayacağım, hala iftira diyorsunuz. Arkadaşlar 5 yaşındaki çocuğa tecavüz edildiğinde ve çocuk bunu açıkladığında iftira mı olacak? Kafayı mı yediniz?

Dostum dediğim gibi kimseyi korumuyorum sadece olacak şeyleri düşünüyorum. Şimdi çocukların yalan söyleme olasılığı çok az biliyorum ama bu olasılık sıfır değil. Benim demek istediğim çocuğu korurken böyle testleri yapmak lazım. Tek lafa bakamayız yani.

Tabii ki de çocuğu korumak lazım ama zaten bu testleri yapmadan bir kanıya vermek iftiralara yol açmaz mı?
Tecavüz etmedi de farklı şekilde istismar etti. Somut bir delile ulaşılamıyor. Ne olacak, birilerinin yanına kâr mı kalacak yaptığı? Ateş düştüğü yeri yakar. Yaşınız kaç bilmiyorum ama empati kurun. Empatisini bile kaldıramazsınız ama birileri bu gerçekle yaşamaya mahkûm ediliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı