Seçimlerin ertesi günü okullar tatil olacak

Emrebeyx

Hectopat
Son dakika haberi! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ertesi günü 29 Mayıs'ta eğitim öğretime 1 gün ara verileceğini ve öğretmenlerin de idari izinli sayılacağını bildirdi.

Normal olarak seçim günü öğretmenler sandık başkanı ve görevlisi olduğu için ve gece saatlerine kadar "yks" sırasında bekledikleri için tatil olmalı.

Normal olarak seçim günü öğretmenler sandık başkanı ve görevlisi olduğu için ve gece saatlerine kadar "YKS" sırasında bekledikleri için tatil olmalı.

Neden hocam? Sınava mı girecekler? Kabul ediyorum kötü espri.

Son düzenleyen: Moderatör:
Üç kağıtçılık için fazladan bir gün lazımdır, o yüzden ertesi gün okulları tatil etmişlerdir. 1. turda gördük, insanları sabahlattılar okullarda. Oylara itirazlar, tartışmalar, kavga gürültü vs fazladan 1 gün istiyorlar. Bu sefer daha organize bir şekilde düzenbazlık yapacaklar sanırım.

Üç kağıtçılık için fazladan bir gün lazımdır, o yüzden ertesi gün okulları tatil etmişlerdir. 1. turda gördük, insanları sabahlattılar okullarda. Oylara itirazlar, tartışmalar, kavga gürültü vs fazladan 1 gün istiyorlar. Bu sefer daha organize bir şekilde düzenbazlık yapacaklar sanırım.

İsteseler 1 gündede yaparlarda kesin olması için 1 gün yetmemiş sanırsam.

Bunun ekstra bir açıklamayla duyurulmasına bile gerek yok. Bütün seçimlerde uygulanan standart prosedür. Seçimde oy vermek için genelde okullar kullanıldığından ötürü pazartesi günü okulların tekrar eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için tatil ediliyor.

Son dakika haberi! Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinin ertesi günü 29 Mayıs'ta eğitim öğretime 1 gün ara verileceğini ve öğretmenlerin de idari izinli sayılacağını bildirdi.

Allah Allah ya çok şaşırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı