Çözüldü Secure Boot açıldıktan sonra A320M sistem açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crowley3734

Hectopat
Arkadaşlar sistemimde Windows 11 kurulu. Anakartım da Gigabyte A320M S2H.
Valorant hata veriyordu, açılmıyordu. Ben de çözümünü araştırdım ve BIOS'a girdim. Secure Boot'u açmam gerekiyormuş. Açmaya çalıştığımda platform güvenli önyükleme, platform kullanıcı modunda iken, etkinleştirilebilir. Platform tuşunu (pk) kaydettikten sonra operasyonu tekrarlayın." diye bir bildirim aldım. Sonra ayarlarına girdim ve o ayarı buldum. Tıkladım, evet dedim. Update falan dedi, yaptı sonra. Ayarı Secure Boot'u da açabildim kaydet ve çık dedikten sonra bilgisayar bir döngüye girdi. Açılıyormuş gibi yapıp direkt kendini resetliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka aynı durum geçen hafta bende de oldu. Ben anakartı bozdum zannedip garantiye yolladım direkt şu an gelmesini bekliyorum. Her türlü yöntemi denedim ama olmadı BIOS'u sıfırlayamadım da ne görüntü geldi ne bir şey. Durmadan reset atıyordu kendine.

BIOS pilini çıkartıp resetlemeyi dene ya da jumper ile resetle eğer ikisi de olmuyorsa yolla servise.
  • Elinizde başka ekran kartı varsa takıp deneyin.
  • Eğer yoksa ekran kartını söküp varsa dahili GPU ile deneyin.

Maalesef Gigabyte anakartlarda bu sorun var ve aylar önce dememe rağmen bir BIOS güncellemesi gelmedi.

Yok hocam vallahi delirmelik sorun 2 hafta önce PC topladım Aorus B450 V2 aldım 1 hafta kullandıktan sonra Windows 11'e geçiş yaptım sırf Valorant oynayacagım diye şu ayarla oynayıp anakartı garantilik ettim :D.

Maalesef Gigabyte anakartlarda bu sorun var ve aylar önce dememe rağmen bir BIOS güncellemesi gelmedi.

Hocam saygısızlık etmek istemem ama BIOS'dan bir ayar değiştirince ekran kartına ne olabilir, arkadaş yanlış bir ayarı açmış olmasın?

Hocam madencilik programlarından anlıyorsanız oluşturduğum konuya bakarmısnız?

Yeni konular

Geri
Yukarı