Çözüldü Secure Boot aktive edildiği zaman bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkan Çolak

Kilopat
Yer
Düzce
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i3 12100F
Biostar H610MH
XPG Gammix C16 3200MHz 2x8
Palit RTX 3060 Ti
Crucial P3 3500/3000 1TB
Meslek
CNC Lazer Operatörü
RAM
XPG Gammix C16 3200MHz 2x8 GB
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 1TB
Ekran kartı
Palit RTX 3060 Ti Dual
Anakart
Biostar H610MH
İşlemci
Intel Core i3 12100F
Hile koruma yazılımları Windows 11 ile birlikte secure bootun aktif olmasını istiyorlar. Bu sebeple BIOS'a girip aktif ediyorum ancak akabinde kasa ışıklarından, fanlarından tepki almama rağmen ekranıma hiçbir görüntü gelmiyor ve öyle kalıyor. Ancak BIOS resetleyerek açabiliyorum bilgisayarımı fakat secure boot yine kapanmış oluyor doğal olarak.

Secure Boot aktifken neden bilgisayar açılmaz? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Çözüm
Tam bilmiyorum ama ekran kartında UEFI desteği açmanız gerekebilir. BIOS'u güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hile koruma yazılımları Windows 11 ile birlikte Secure Boot'un aktif olmasını istiyorlar. Bu sebeple BIOS'a girip aktif ediyorum ancak akabinde kasa ışıklarından, fanlarından tepki almama rağmen ekranıma hiçbir görüntü gelmiyor ve öyle kalıyor. Ancak BIOS resetleyerek açabiliyorum bilgisayarımı fakat Secure Boot yine kapanmış oluyor doğal olarak.

Secure Boot aktifken neden bilgisayar açılmaz? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

BIOS'tan Secure Boot'u pasif yapıp tekrar dener misiniz?

Tam bilmiyorum ama ekran kartında UEFI desteği açmanız gerekebilir. BIOS'u güncellemeyi de deneyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

BIOS güncelleyince sorun çözüldü teşekkür ederim.

Secure Boot pasif olması lazım neden aktif ediyorsunuz?
Konuda da bahsettiğim gibi hile koruma programları (Riot, FaceIt vb.) pasif haldeyken çalışmıyor.

Geri
Yukarı