Secure Boot ayarı sonrası ekrana görüntü gelmiyor

mete arıcı

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ryzen 5 2600- sapphire pulse rx590 8gb -corsair 16 gb 3000mhz ram-asus tuf b450m plus gaming anakart
Meslek
makine mühendisi
BIOS ayarı değiştirdim Secure Boot ayarlarında kaydet yeniden başlat dedim ekran gitti bir daha görüntü gelmedi. Bir sürü yol denedim sonuç alamadım. Denenen yollar:
- BIOS pilini çıkardım 5 dakika bekledim taktım olmadı.
- Ekran kartı çıkardım RAM çıkardım taktım olmadı.
- Ekran kartsız çalıştırdım gene olmadı.
- RAM'i temizledim gene sonuç yok.
Kafayı yiyeceğim sorun nerede olabilir?
Ryzen 5 2600 RX590 Gigabyte B450M S2H.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını çıkardıktan sonra kabloyu ana kartta bulunan girişe takıp o şekilde açın bilgisayarı. Ve yapılan Secure Boot ayarını geri alın. Eğer bu şekilde çözüm alamazsanız pili ve fişi çıkarıp 10 dk bekleyin bir de bir reset Jumper'i olacak onu da çıkarın.
Ardından hepsini tekrar takın ve açın resetlenmiş olmalı.

2021-06-16-12_57_34-m7c88v1-0-pdf-adobe-acrobat-pro-dc-32-bit-png.1070220

"Forumdan alıntıdır."

Ekran kartını çıkardıktan sonra kabloyu ana kartta bulunan girişe takıp o şekilde açın bilgisayarı. Ve yapılan Secure Boot ayarını geri alın. Eğer bu şekilde çözüm alamazsanız pili ve fişi çıkarıp 10 dk bekleyin bir de bir reset Jumper'i olacak onu da çıkarın.
Ardından hepsini tekrar takın ve açın resetlenmiş olmalı.

2021-06-16-12_57_34-m7c88v1-0-pdf-adobe-acrobat-pro-dc-32-bit-png.1070220

"Forumdan alıntıdır."
Ekran kartını çıkarıp denedim olmadı anakartımda jumper yok baktım .

Hocam aynı sorunu yaşıyorum bir çözüm bulabildiniz mi?

Maalesef dostum bugün yeni anakart aldım ne yaptılarsa olmadı anakarta başka yere yaptırmaktansa büyük ihtimalle güney Chip'i yandı tamir olsa bile sağlıklı olmayacağını düşündüm yeni anakart aldım.

Maalesef dostum bugün yeni anakart aldım ne yaptılarsa olmadı anakarta başka yere yaptırmaktansa büyük ihtimalle güney Chip'i yandı tamir olsa bile sağlıklı olmayacağını düşündüm yeni anakart aldım.
Benim anakartın hala garantisi duruyor. Secure Boot garanti dışı bırakmıyorsa yapamazlarsa yenisini verirler herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı