''Secure Boot Doğru Yapılandırılamadı.'' Sorunu

ErdemÖzen

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi günler dilerim . Anakartım yandığı için yeni bir anakart aldım ve eski anakarttaki tüm bileşenleri yeni anakarta monte ettim. Bilgisayar sorunsuz olarak açıldı fakat masaüstünün sağ alt köşesinde ''Windows 8.1 Single Language Secure Boot Doğru Yapılandırılmadı . Build 9600.'' yazıyor idi.
Buna ek olarak internete bağlanamadım ve ekran çözünürlüğüm 1920x1080 yerine daha düşük bir çözünürlüğe düşmüştü.
Sizden bu konunun dışında ek olarak farklı bir konuda da yardım istiyorum. Yeni anakart aldıktan sonra genel olarak ne yapılmalıdır? Şimdiden konu ile ilgilenen arkadaşlara teşekkür eder , iyi günler dilerim.

Öncelikle iyi günler dilerim . Anakartım yandığı için yeni bir anakart aldım ve eski anakarttaki tüm bileşenleri yeni anakarta monte ettim. Bilgisayar sorunsuz olarak açıldı fakat masaüstünün sağ alt köşesinde ''Windows 8.1 Single Language Secure Boot Doğru Yapılandırılmadı . Build 9600.'' yazıyor idi.
Buna ek olarak internete bağlanamadım ve ekran çözünürlüğüm 1920x1080 yerine daha düşük bir çözünürlüğe düşmüştü.
Sizden bu konunun dışında ek olarak farklı bir konuda da yardım istiyorum. Yeni anakart aldıktan sonra genel olarak ne yapılmalıdır? Şimdiden konu ile ilgilenen arkadaşlara teşekkür eder , iyi günler dilerim.
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

UEFI Windows desteği varsa ana kartının, UEFI Windows olarak Windows'u baştan kur bence. Ekran çözünürlüğü konusu ise ekran kartının sürücüsü ile alakalı. Ana kart değiştirince meydana gelebiliyor böyle sorunlar. Windows'u baştan kurduğun taktirde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. HDD iki bölümden oluşuyorsa adı C olmayan bölüme silinmesini istemediğin dosyalarının kopyasını alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı