Secure Boot etkinleştirdikten sonra görüntü gelmiyor ve VGA ışığı yanıyor

deaconn

Yoctopat
Daha fazla  
Selam herkese. GameGaraj üzerinden 3 gün önce bir hazir sistem aldim ekran kartini taktim kasayi çaliştirdim, kasa çalisiyor ama monitörde görüntü yok. Tanidik bir abi var bilgisayarci ona götürdüm RAM'leri takti çikartti PC açıldı dedi ki kardesim buna Windows'u falan kurayim yarin sabah gel al dedi. Neyse aldim eve geldim Valorant yükleyeyim dedim Secure Boot diye bir hata verdi. YouTube'dan baktim BIOS'a girdim secure botu enable yaptim res attim oyuna girdi, 1 dakika sonra 9003 diye bir hatayla atti. BIOS'a girdim ama hala kapali diyordu. Secure Boot'a tekrar ayni islemi yaptim ondan beri goruntu yok. Anakart yaninda VGA ışığı yaniyor. Buraya kadar okuyan varsa bir el atabilir mi? :(

Monitor sinyal almayinca direk uykuya aliyo kendini yaklasik 15 20 kere denedim şu 3 günde görüntü almayi anlam veremedim bide ilk sistemim beklentiye giriyo insan ama sevincim sinire dönüştü şuan el kol bağli yarini bekliyozz
Ramlerden emin olabilmek adına, iki ram'i de tek tek deneyip çalıştırmaya çalışır mısın

Son düzenleme:
Tabi hemen deniyorum

olmadi hocam
Yani pili çıkarıp bir daha denemeye bak, iyice kabloları kontrol et. Aklımdaki çözümler bunlar kusura bakma. Olmadı yarın tekrar baktır. Bilen çıkarsa daha iyi olur.

Yani pili çıkarıp bir daha denemeye bak, iyice kabloları kontrol et. Aklımdaki çözümler bunlar kusura bakma. Olmadı yarın tekrar baktır. Bilen çıkarsa daha iyi olur.
Bios'u sıfırlasan çözülecek gibi sanki ben de araştırdım @LightYagami 'in dediği gibi.

BIOS'u sıfırlasan çözülecek gibi sanki ben de araştırdım @LightYagami'in dediği gibi.

BIOS sıfırlar zaten BIOS pilini çıkarmak. BIOS sıfırlama ile çözülmemiş demek ki.

Bende b550m ds3h var bios pilini çıkarmama rağmen sıfırlanmadı 10 defa denedim bu arada. Sonra pil değiştirdim de çözebildim. Ondan dedim.
Tesekkurler ikinizede yarin duruma gore yazarim iyi aksamlar

GameGaraj servisine ürünü kargoladim bakalim süreç ne olcak

Son düzenleme:

Geri
Yukarı