Secure Boot etkinleştirdikten sonra görüntü gelmiyor ve VGA ışığı yanıyor

deaconn

Yoctopat
Daha fazla  
Selam herkese. GameGaraj üzerinden 3 gün önce bir hazir sistem aldim ekran kartini taktim kasayi çaliştirdim, kasa çalisiyor ama monitörde görüntü yok. Tanidik bir abi var bilgisayarci ona götürdüm RAM'leri takti çikartti PC açıldı dedi ki kardesim buna Windows'u falan kurayim yarin sabah gel al dedi. Neyse aldim eve geldim Valorant yükleyeyim dedim Secure Boot diye bir hata verdi. YouTube'dan baktim BIOS'a girdim secure botu enable yaptim res attim oyuna girdi, 1 dakika sonra 9003 diye bir hatayla atti. BIOS'a girdim ama hala kapali diyordu. Secure Boot'a tekrar ayni islemi yaptim ondan beri goruntu yok. Anakart yaninda VGA ışığı yaniyor. Buraya kadar okuyan varsa bir el atabilir mi? :(

Hocam biostan secure boot'u kapatıp mı denedin? Parçalara dokundun mu? Ayrıca vga ile mi bağlısın dp ya da hdmi kullanmıyor musun?
Hocam ilk olarak kapattim kaydetttim resledim oyuna girdim ve atti ardindan biosa tekrar girdim secure boottan once 1 2 aşama vardi onlari yaptim f10 yapip resleyince goruntu gelmedi.Dp kullaniyorum parcalara.Parcalara bilgisayarci abi tak cikart yapti

BIOS pilini çıkarıp 30 saniye bekle sonra yeniden tak
Hocam oda denendi ne yazikki

Hdd falan takılıysa boot seçeneğini değişmiş olabilirsin ya da ramleri kontrol et kabloları kontrol et. Bu dediğin işlemlerle görüntünün pek alakası yok.

Hdd falan takılıysa boot seçeneğini değişmiş olabilirsin ya da ramleri kontrol et kabloları kontrol et. Bu dediğin işlemlerle görüntünün pek alakası yok.
Hocam kablolarin hepsi dogru yerde dp ekran kartina takili ilk geldiginde goruntu yokken ramlarin slotlari degistirince goruntu geldi ama suan yine yok bende anlamadim acaba ekran kartinin çipte bi sorun mu var yarin gamegaraj yetkili servisle görüşücem

Hocam kablolarin hepsi dogru yerde dp ekran kartina takili ilk geldiginde goruntu yokken ramlarin slotlari degistirince goruntu geldi ama suan yine yok bende anlamadim acaba ekran kartinin çipte bi sorun mu var yarin gamegaraj yetkili servisle görüşücem
ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum. Ramler genelde bu sıkıntıya düşürüyor ama biraz araştırmak lazım. Bir de monitörü tekrar kapatıp açmayı da dene bazen unutuluyor bazen kendince kapanabiliyor.

ekran kartında sorun olduğunu düşünmüyorum. Ramler genelde bu sıkıntıya düşürüyor ama biraz araştırmak lazım. Bir de monitörü tekrar kapatıp açmayı da dene bazen unutuluyor bazen kendince kapanabiliyor.
Monitor sinyal almayinca direk uykuya aliyo kendini yaklasik 15 20 kere denedim şu 3 günde görüntü almayi anlam veremedim bide ilk sistemim beklentiye giriyo insan ama sevincim sinire dönüştü şuan el kol bağli yarini bekliyozz

Geri
Yukarı