Çözüldü Secure Boot nasıl açılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Caranthir1

Attopat
Daha fazla  
Merhaba, Windows 11'e daha yeni geçtim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Fakat Valorant'ı oynamak istediğimde TPM 2.0 ve/veya Secure Boot'un devre dışı olduğunu söyledi. TPM açık herhangi bir sıkıntı yok kontrol ettim fakat Secure Boot'u kontrol ettiğimde BIOS üzerinde kapalı olduğunu gördüm ve açamadım. Birkaç yöntem denedim fakat sonuca ulaşamadım bu sorunu nasıl çözerim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Gelişmiş başlangıçtan UEFI olarak seçtim ve BIOS'u öyle açtım fakat yine olmadı.

IMG_20211006_164934.jpg

IMG_20211006_164938.jpg

Bilgisayar: ASUS TUF Gaming FX505du (AMD Ryzen 7 3750H)

Çözüm
Başka bir çözüm yolu bilen veya bir fikri olan varsa hala bekliyorum. Baya uğraştım ve araştırdım fakat bir sonuca ulaşamadım.
Evet, çözdüm. Eğer buna benzer sorunlar yaşıyorsanız. Secure Boot'u etkinleştiremiyorsanız(veya erişemiyorsanız). Lütfen bu adımları uygulayınız:
Not: Asus laptopta uyguladımığımı belirtmek isterim.
1) Windows "Ayarlar" >"Windows Update">"Kurtarma">Gelişmiş başlangıç'tan şimdi yeniden başlat yapın.
2)Karşımıza gelen ekrandan "Sorun Gider">"Gelişmiş Seçenekler">“UEFI donanım yazılım ayarları” seçiniz.
3)Karışınıza ya seçenekler listesi çıkar(Bios'u seçin) ya da direkt Bios açılır. Bios'tan "Security" Sekmesi> "Secure Boot". Bu kısımda eğer sorun başlığında attığım gibi Secure boot: Disabled ve Platform Mode: Setup olacaktır.
Bu kısımda Secure Boot Control'u Enabled yapıyoruz fakat bu açmamız için yeterli değil. Enabled yaptıktan sonra "Export Secure Boot Variables" tıklıyoruz ve tamam diyoruz. Bundan sonra kaydet ve çık yapıp, normal şekilde bios'a girerseniz Platform Mode: User ve Secure Boot: Enabled gözükecektir. Her şey bu kadar, iyi oyunlar...
Merhaba, Windows 11'e daha yeni geçtim ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Fakat Valorant'ı oynamak istediğimde TPM 2.0 ve/veya Secure Boot'un devre dışı olduğunu söyledi. TPM açık herhangi bir sıkıntı yok kontrol ettim fakat Secure Boot'u kontrol ettiğimde BIOS üzerinde kapalı olduğunu gördüm ve açamadım. Birkaç yöntem denedim fakat sonuca ulaşamadım bu sorunu nasıl çözerim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Gelişmiş başlangıçtan UEFI olarak seçtim ve BIOS'u öyle açtım fakat yine olmadı.

Eki Görüntüle 1182126

Eki Görüntüle 1182127

Bilgisayar: ASUS TUF Gaming FX505du (AMD Ryzen 7 3750H)

Disabled kısmına tıklayıp enabled yapacaksın.

Boot Control'u actiktan sonra, Secure Boot'ta yine mi secim yapamiyorsun?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı