Secure Boot sonrası ekran gelmiyor

dgkndgn38

Hectopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RX 560
Anakart
Gigabyte B450m S2H
İşlemci
Ryzen 5 1600 AF
Windows 11 yükledim. Valorant'a girebilmem için BIOS'tan Secure Boot ayarını açmam gerekiyordu. Video izlerken platform keyi aktif edip onayladıktan sonra bilgisayar kapandı. Şu an bilgisayar çalışıyor fakat ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkardım, CMOS reset yaptım, başka ekran kartı taktım vs hala düzelmedi. Sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun aynısını ben yaşadım Garantiye gönder bios yazılımı siliniyor kendi kendine onu aktif ettiğinde. Garantiye gönderirken not düş Bios en güncel sürüm kursunlar Secure bootu aktif etsinler.

@YusufBal @K1ng06 2020 mart ayında almıştım garanti kağıdını bulamıyorum
Bios yazılımın silindi bı konuda görmüştüm Bios yazılımı rufless ile flasha yazdırıp kasaya takip PC yi başlatınca bios kuruldu diye dene istersen. Ama Gigibyte teknik servisi zorunlu gibime adamlar yazılımı anakartta sıfırdan kuruyor.

Windows 11 yükledim. Valorant'a girebilmem için BIOS'tan Secure Boot ayarını açmam gerekiyordu. Video izlerken platform keyi aktif edip onayladıktan sonra bilgisayar kapandı. Şu an bilgisayar çalışıyor fakat ekran gelmiyor. BIOS pilini çıkardım, CMOS reset yaptım, başka ekran kartı taktım vs hala düzelmedi. Sorunu nasıl çözebilirim?
Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım ve kesin çözüm bir pc bulup önce bios un en güncel sürümü indirip flaşa atıyoruz sonra ekran kartı özelliği olan bir işlemci bulup(işlemci sonunda harf olanlar olur genelde amd için) onu pc ye takıyoruz monitör den gelen girişi anakart bağlıyoruz yani görüntüyü anakart tan alıyoruz flaşı takıp pc yi başlatıp biosu açıyoruz bios update den sonra sürümü guncelliyoruz pc yeniden başlatıp eskisi gibi kullanıyoruz ayrıca bios sürüm indrirken işlemciye uygun olanı indirin hepsi desteklemiyor bazı sürümleri

Geri
Yukarı