Secure Boot Windows 10'da açılmalı mı?

OldSchool

Hectopat
Hocam herkese iyi akşamlar. Bu Secure Boot olayı var Windows 11'de benim ekran kartım desteklemediği için kapalı kullanmak zorundayım. Windows 10'a geçsem Secure Boot açılır mı yoksa yine mi kapalı kullanmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam herkese iyi akşamlar. Bu Secure Boot olayı var Windows 11'de benim ekran kartım desteklemediği için kapalı kullanmak zorundayım. Windows 10'a geçsem Secure Boot açılır mı yoksa yine mi kapalı kullanmam lazım?
Kapalı kullanmanızda sıkıntı yok. Ekran kartının Secure Boot desteklemesi BIOS'a ve ekran kartına göre değişiyor. Ben genellikle kapalı tutuyorum. Çok önemli bir özellik değil.

Kapalı kullanmanızda sıkıntı yok. Ekran kartının Secure Boot desteklemesi BIOS'a ve ekran kartına göre değişiyor. Ben genellikle kapalı tutuyorum. Çok önemli bir özellik değil.

Hocam benim anakart A320M-H kullanıyorudum b 550 auros Elite geçtim sonra Windows 11 yaptım.
Ekran kartında bir değişiklik yok sonra VAN9003 hatası aldım Secure Boot açılması gerekiyormuş onu açınca PC açılmıyor ekran kartı Windows 11'de sıkıntı çıkardı Windows 10'a geçsem bu sorun düzelir mi?

Hocam PC sıfır Windows 11 kurulu geldi. Bende Secure Boot kapattım lazımdı. Valorant'a giriyorum atıyor atıyor kafayı yiyecektim. Secure Boot dolayısıylaymış. İhtiyaç yoksa açık kalsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı