Secure Erase SSD'yi Sıfırlamadı

Dark Knighht

Kilopat
Makaleler
18
Daha fazla  
İşletim sistemi kurulu olduğundan Parted Magic ile Secure Erase Rehberi - Technopat buradaki adımları uygulayarak "Internal Secure Erase" yaptım fakat Corsair Toolbx'tan baktığımda hala 8.8 TB işlem gözüküyor, ama diğer şeylere etkisi oldu. Mesela hız testi yaptığımda ilk 10 gb bölümde ve birkaç bölümde daha hız düşüyordu, şimdi sadece ilk baştaki yerde bir düşüklük oluyor. SSD'nin tamamen sıfırlanması için illa ki başka bir bilgisayara takıp mı Secure Erase yapmam gerekiyor?

İşletim Sistemi Olan SSD'ye Nasıl Secure Wipe Yapılır Burada da ilk hali var, şu anda sadece 12 GB bölümde aynı düşüklük var geri kalan kısım düz gidiyor.

Sorunun cevabı evet sistem yüklü olmaması gerekiyor. Bende bu işlemi https://www.technopat.net/2013/11/19/parted-magic-ile-secure-erase-rehberi/ ile yaptım, PC me sistem yüklü bir HDD bağlayıp '' Secure Erase '' yapmak istediğim SSD yide sataya taktım , rehbere göre haraket ederek SSD yi fabrika ayarlarına döndürdüm. SSD tamamen sıfırlandı ve yazma ve okumasında inanılmaz bir düzelme oldu. Bu testi HD Tune Pro ile yaptım. Ama şöyle bişey oldu programı çalıştırmamla SSD nin sıfırlanması arasında 1 sn. süre geçti , sonuç olarak SSD düzeldi ve hızlandı ama sıfırlama işleminin 1 sn. de bitmesi normalmi orasını hala bilmiyorum.

Sorunun cevabı evet sistem yüklü olmaması gerekiyor. Bende bu işlemi https://www.technopat.net/2013/11/19/parted-magic-ile-secure-erase-rehberi/ ile yaptım, PC me sistem yüklü bir HDD bağlayıp '' Secure Erase '' yapmak istediğim SSD yide sataya taktım , rehbere göre haraket ederek SSD yi fabrika ayarlarına döndürdüm. SSD tamamen sıfırlandı ve yazma ve okumasında inanılmaz bir düzelme oldu. Bu testi HD Tune Pro ile yaptım. Ama şöyle bişey oldu programı çalıştırmamla SSD nin sıfırlanması arasında 1 sn. süre geçti , sonuç olarak SSD düzeldi ve hızlandı ama sıfırlama işleminin 1 sn. de bitmesi normalmi orasını hala bilmiyorum.
Bende de 1 sn. sürdü bir anda bitti dedi. Sanırım Parted Magic ile yaptığımızda tam olarak bir sıfırlama olmuyor.

Dün arkadaşımın SANDİSK EXTEREME SSD sini Prted Magic le sıfırladık, yine 1 sn. sürdü. Bu konuda bilgi verecek arkadaş varmı ? Parted Magiç ile SSD sıfırlama 1.sn. mi sürüyor ? yoksa biz yanlış birşeymi yapıyoruz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı