Şehir içi üniversitede laptop gerekli mi?

berkyy21

Hectopat
Daha fazla  
Şu an sınava hazırlanıyorum. Şehir içinde bir üniversite tutturursam mühendislik için laptop gerekli olur mu? Mühendislik olarak uzay mühendisliği istiyorum. Evimde masaüstü bilgisayarım var. Sizce gerekli midir?

Şu an sınava hazırlanıyorum. Şehir içinde bir üniversite tutturursam mühendislik için laptop gerekli olur mu? Mühendislik olarak uzay mühendisliği istiyorum. Evimde masaüstü bilgisayarım var. Sizce gerekli midir?

Merhaba ben Ankara üniversitesinde bilgisayar programcılığı okuyorum. Laboratuvar derslerimizde okulda yeterli sayıda bilgisayar var biz götürmüyoruz. Tercih yine de senin.

Proje ödevleri verilince okula götürmek gerekebiliyor. Bazı derslerde direkt bilgisayar getirmeniz bile istenebiliyor. Bir kazanın da ondan sonra gerekiyor mu gerekmiyor mu gidince anlaşılır.

Sadece evde işimi görürüm diyorsan gerek yok. Fakat okuldaki derslerinden ötürü lab harici yine lazım olursa, ya da arkadaşlarınla kütüphaneye kalınca da çalışmak istersen lazım olacaktır.

Merhaba ben Ankara üniversitesinde bilgisayar programcılığı okuyorum. Laboratuvar derslerimizde okulda yeterli sayıda bilgisayar var biz götürmüyoruz. Tercih yine de senin.
Arkadaşın da belirttiği üzere üniversite size imkan sağlamak zorunda fakat ülkemizde üniversite adı altında oluşturulan bazı yapılar olduğu için yine de üniversiteyi kontrol etmekte fayda var. (Şehri bilmediğim için bir şey diyemiyorum) Ama evinizde mevcutsa zaten ekstra gerek olmaz.
Not: Uzay mühendisliğini tercih etmeden önce yurt dışı imkanınız yoksa ülkede icrasını (gerçi icrası yokta işte) iyi değerlendirin.

Ben de aynı şekilde sınava hazırlanıyorum ve aklımda bu soru var, (Şehir dışı üniversite için düşündüm ben) Xbox Series S çok cazip gibi duruyor şuanda. Hem PowerPoint, Word vb. Programlar da mevcut. Klavye mouse bağlayıp da kullanabiliyorsun. Burda oyun konsolu seçmemin asıl sebebi düşük fiyata alabileceğim en fazla verimi almak. Adam laptop soruyor sen konsol öneriyorsun diye anlaşılmasın kesinlikle.

Yardımcı olacağını düşündüğüm video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben de aynı şekilde sınava hazırlanıyorum ve aklımda bu soru var, (şehir dışı üniversite için düşündüm ben) Xbox Series S çok cazip gibi duruyor şu anda. Hem PowerPoint, Word vb. programlar da mevcut. Klavye mouse bağlayıp da kullanabiliyorsun. Burada oyun konsolu seçmemin asıl sebebi düşük fiyata alabileceğim en fazla verimi almak. Adam laptop soruyor sen konsol öneriyorsun diye anlaşılmasın kesinlikle.

Yardımcı olacağını düşündüğüm video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bölümünde kod yazmak gibi şeyler de varsa o konuda eksik kalır . Ama konsolu, bilgisayar gibi kullanmak mantıklı.

Sorduğun durumun aynısını yaşıyorum şu an. Bölüme başlarken zaten evde çalışacağım falan deyip masaüstü ile devam ettim laptop almayıp. Ama şu an laptop'a ihtiyacım olduğunu düşünüyorum. Hem taşınabilirlik hem de tek evde çalışmayım vs. diyerek.

Geri
Yukarı