Şehir merkezinde taşınabilir internet tavsiyesi

M.Esat

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Erzurum'da çekebilecek ve aylık 400 lira civarına kadar bütçeli taşınabilir bir internet arıyorum. VINN suberbox Redbox veya neyse bulduklarım ya fahiş fiyatli ya da çok düşük gbli sizlerin kullanıp önerdiği veya bildiği tavsiye ettiği bir sağlayıcı var mı? Sabit internet alamıyoruz çünkü apart dairesinde internet altyapısı yok Türk Telekom'u aradığımızda bizim bir elektrikçiye yaptırmamız gerektiğini söyledi.

Merhaba, Erzurum'da çekebilecek ve aylık 400 lira civarına kadar bütçeli taşınabilir bir internet arıyorum. VINN suberbox Redbox veya neyse bulduklarım ya fahiş fiyatli ya da çok düşük gbli sizlerin kullanıp önerdiği veya bildiği tavsiye ettiği bir sağlayıcı var mı? Sabit internet alamıyoruz çünkü apart dairesinde internet altyapısı yok Türk Telekom'u aradığımızda bizim bir elektrikçiye yaptırmamız gerektiğini söyledi.

Elektrikçiye yaptırma maaliyeti ne kadar sordunuz mu?

Apart ev sahibi aparta dahil olan İnternet şifresi için bile 3 ay oyaladı. Evine bir şey yaptırırsak ortalığı ayağa kaldırabilir uğraşmak istemiyoruz.

Anladım hocam bence daha uzun süre orada oturmayı düşünüyorsanız, önce bir elektrikçiden fiyat alın aynı zamanda Telekom'un size kabloları yenilediğiniz takdirde ne kadarlık bir hız sağlayabileceğini de öğrenin.

Eğer elektrikçi kabloları yeniledikten sonra, Telekom sizin için yeterli bir hız verecekse ve çok yüksek bir rakam çıkmazsa bütçenize göre, ondan sonra da ev sahibine ortak ödemeyi teklif edin. Daha mantıklı olur. Sonuçta kendi evine bir katkı sağlamış olacaksınız.

Onu da kabul etmezse siz kendiniz yaptıracağınızı söyleyin hayır demez muhtemelen işine gelecektir, tabi tek başına karşılamak aşırı pahalı değilse. Ama oradan çıkarken de kabloları sökün alın bence ben döşettim kablolarımı da aldım haberin olsun dersiniz :)

Mobil hatlarda yüksek GB'lı paketler çok pahalı artı düzgün bir internet almayı da beklemeyin onlardan da. Bölgenizdeki baz istasyonunun yoğunluğuna göre alacağınız hızlar saat saat değişir..

Evinizde fiber yoksa ortalama olarak CAT5 hat için kaliteli bir kablo kullanıldığında metraj olarak 10-12TL gibi bir fiyat ödüyorsunuz. Hattan dairenize de ne kadar kablo çekileceğini hesaplayabilir ona göre çektirebilirsiniz. Çok uçuk bir fiyat çıkmayacaktır yine, uzun vade düşük hıza yüksek fiyatlar vermektense çektirin hattınızı herhangi bir elektrikçi çağırsanız halledecektir zaten, dünyanın en basit işlerinden biri.

Anladım hocam bence daha uzun süre orada oturmayı düşünüyorsanız, önce bir elektrikçiden fiyat alın aynı zamanda Telekom'un size kabloları yenilediğiniz takdirde ne kadarlık bir hız sağlayabileceğini de öğrenin.

Eğer elektrikçi kabloları yeniledikten sonra, Telekom sizin için yeterli bir hız verecekse ve çok yüksek bir rakam çıkmazsa bütçenize göre, ondan sonra da ev sahibine ortak ödemeyi teklif edin. Daha mantıklı olur. Sonuçta kendi evine bir katkı sağlamış olacaksınız.

Onu da kabul etmezse siz kendiniz yaptıracağınızı söyleyin hayır demez muhtemelen işine gelecektir, tabii tek başına karşılamak aşırı pahalı değilse. Ama oradan çıkarken de kabloları sökün alın bence ben döşettim kablolarımı da aldım haberin olsun dersiniz :)

Mobil hatlarda yüksek GB'lı paketler çok pahalı artı düzgün bir internet almayı da beklemeyin onlardan da. Bölgenizdeki baz istasyonunun yoğunluğuna göre alacağınız hızlar saat saat değişir.

Kesinlikle sözleşme biter bitmez çıkmayı düşünüyoruz. Ev sahibi her şeyde sözleşmeyi öne sürüp depozito kovalamayı seven birisi. Daha önce birisi internet için duvarlara zarar vermiş ve onun yaygarasını yaptı. Evden çıkarken pencerelere rüzgar geçmesin diye çektiğimiz silikonları bile sökesim var. Evet bahsettiğimiz paketler çok pahalı maalesef başka çözümümüz yok.

Kesinlikle sözleşme biter bitmez çıkmayı düşünüyoruz. Ev sahibi her şeyde sözleşmeyi öne sürüp depozito kovalamayı seven birisi. Daha önce birisi internet için duvarlara zarar vermiş ve onun yaygarasını yaptı. Evden çıkarken pencerelere rüzgar geçmesin diye çektiğimiz silikonları bile sökesim var. Evet bahsettiğimiz paketler çok pahalı maalesef başka çözümümüz yok.

Elektrikçi tam olarak ne yapacak bilmiyorum ama yapabiliyorsanız onun kablolarına dokunmadan kablo çektirin dışardan dolansın gerekirse duvarın içine girmeden, giderken de sökün alın bence tabi ortak yaptırmaya yanaşmazsa :)

Elektrikçi tam olarak ne yapacak bilmiyorum ama yapabiliyorsanız onun kablolarına dokunmadan kablo çektirin dışarıdan dolansın gerekirse duvarın içine girmeden, giderken de sökün alın bence tabii ortak yaptırmaya yanaşmazsa :)

Evet benim ev sahibimde aynı şekilde evin içinde toplu dursun diye kabloyu duvara monteleyecektim istemedi, benim evimde de doğal gaz hattı dışarıdan geçiyor evin içinde gözüküyor, kabloyu 2 metre daha fazla çektirerek doğal gaz hattına dolayarak yaptığım bir çözüm oldu, hiçbir duvara montelemedim, olur da şöyle de yapabilirsin duvar diplerinden gezdirirsin kabloyu, çok da mühim değil giderken söker götürürsün de kablonu olay itlik oldu mu her türlü yaparsın, kaliteli bir kablo alarak yeni taşınacağın evinde de hattı değiştirirsin direkt Türk telekomcu arkadaşı iyi izlersen kendin de yapabileceğin bir şey zaten.

Evet benim ev sahibimde aynı şekilde evin içinde toplu dursun diye kabloyu duvara monteleyecektim istemedi, benim evimde de doğal gaz hattı dışarıdan geçiyor evin içinde gözüküyor, kabloyu 2 metre daha fazla çektirerek doğal gaz hattına dolayarak yaptığım bir çözüm oldu, hiçbir duvara montelemedim, olur da şöyle de yapabilirsin duvar diplerinden gezdirirsin kabloyu, çok da mühim değil giderken söker götürürsün de kablonu olay itlik oldu mu her türlü yaparsın, kaliteli bir kablo alarak yeni taşınacağın evinde de hattı değiştirirsin direkt Türk telekomcu arkadaşı iyi izlersen kendin de yapabileceğin bir şey zaten.

Aslında gayet mantıklı öneriniz aklımda bulunduracağım teşekkür ederim. Merak edip konuya bakanlar için de bilgilendirme mesajı bırakayım.

Yeni magnet tarifesi ile Türk Telekom 151 liran 500 liraya kadar altyapısı olmayan insanlar için paketler sunuyor. 100, 200, 300 GB'lik paketler 4.5 GHz hızında sınırsız internetse 12mhps hızında.

Superbox ise 435 liradan 100GB ile başlamakta.

Geri
Yukarı