Şehir, Üniversite ve Bölüm Hakkında Bazı Mülahazalar

Hedefi yüksek tutuyorum mümkün mertebe lakin gerçeklere bakınca yine de hayal kurmamaktan yanayım bazı şeylerde :) Dediğim gibi meslekler aklımı kurcalıyor. Belli başlı ODTÜ, İTÜ, YTÜ vb. gibi üniversiteler olmazsa bir ihtimal Atılım Üni. Yazılım müh. düşünüyorum onun dışında Konya yazacağım. Ama iyi alacağımı düşünüyorum yine. Sınavdan sonra görüşleriniz almak isterim :)

Genel olarak herkese havacılık önermekteki sebep nedir yatarak mı para kazanıyorlar? Hiç sanmıyorum. Kolumu sallasam havacılık isteyen birine çarpacak🙂
Sanıldığının aksine havacılık çok zor bir bölümdür. Gerek okulları, gerek çalışma koşulları. Gece, gündüz, soğuk, sıcak, yoğun fiziksel aktivite ile çalışırsın. Güzel bir İngilizce istemeleri de cabası.

Sosyal olanaklar ve maaş konusunda ise çaylaklık dönemini atlatınca rahatlıyorsun. Yatarak para kazanılabilecek bir iş değil, emeğinin karşılığını güzelce aldığın bir bölüm :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı