Şehirler arası bilgisayar taşımak

huzo

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, okul için İstanbul'dan Amasya'ya halamın yanına gideceğim, bilgisayarı nasıl götüreceğim konusunda kararsız kaldım. Otobüsle yanıma alsam hem zarar geleceğinden hem de çalınabileceğinden korkuyorum. Kargoya versem bilgisayar herhangi bir zarar görse sorumluluk üstleniyorlar mı? Yoksa bunun için ayrı olarak VİP kargo tarzı şeylere para vermem mi gerekiyor? Bir de nasıl paketlemem konusunda öneri verirseniz iyi olur, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı durumdayım. Kargoya vermeyi düşünüyorum. Strafor ile güzelce etrafını kapatıp baloncuklu plastik ile sarıp kutuya koyacağım. Sende yapabilirsin.

Merhabalar, okul için İstanbul'dan Amasya'ya halamın yanına gideceğim, bilgisayarı nasıl götüreceğim konusunda kararsız kaldım. Otobüsle yanıma alsam hem zarar geleceğinden hem de çalınabileceğinden korkuyorum. Kargoya versem bilgisayar herhangi bir zarar görse sorumluluk üstleniyorlar mı? Yoksa bunun için ayrı olarak VİP kargo tarzı şeylere para vermem mi gerekiyor? Bir de nasıl paketlemem konusunda öneri verirseniz iyi olur, şimdiden teşekkürler.
Eğer monte etme, sökme vb. konusunda bilgin varsa içindeki hasar görebilecek eşyaları sök. Ekran kartı, harddisk gibi parçalar hasar görebilir. Pek fazla bir bilgim yok ama taşıma konusunda dikkatli olman lazım. Eğer parçaların kendi kutusu varsa onlara da koyabilirsin.

Ben Mini ITX bir sistem kullanıyorum. Şehirler arası çok fazla yolculuk yapıyorum. Kasayı küçük boy valizimin içine koyuyorum. Kıyafetlerimle de güzel destek yapıyorum. Hava yastıklı gibi hiç bir sorun olmadan bagaja vererek götürüyorum.

Ama daha önceki kasam orta büyüklükte bir kasaydı. Onu taşırken ekran kartını söküp, yanıma almıştım. Kasayı da kendi kutusuna koyup, muavine iyice tembihleyerek bagaja vermiştim. Bir sorun olmamıştı.

Ben Mini ITX bir sistem kullanıyorum. Şehirler arası çok fazla yolculuk yapıyorum. Kasayı küçük boy valizimin içine koyuyorum. Kıyafetlerimle de güzel destek yapıyorum. Hava yastıklı gibi hiç bir sorun olmadan bagaja vererek götürüyorum.

Ama daha önceki kasam orta büyüklükte bir kasaydı. Onu taşırken ekran kartını söküp, yanıma almıştım. Kasayı da kendi kutusuna koyup, muavine iyice tembihleyerek bagaja vermiştim. Bir sorun olmamıştı.
Bütün muavinler aynı olmuyor. Ben içinde kırılabilir malzeme var dediğimde o zaman yanınıza alın diyen bile oldu. Şuan okul vs. otobüs kullanımı çok yüksek dediğiniz hassasiyeti göstereceklerini pek sanmıyorum.

Aynen öyle. Bu şekilde taşımak kolay değil ve biraz riskli. Biraz da şansa kalmış. Ama kargo şirketleri daha kötü şartlarda götürecektir. Fiyatı da yüksek tutar. Gideceğiniz yer de baya uzakmış.

Ama bence yine de en iyi seçenek ekran kartını söküp yanınıza almak, kasa için de güzel bir kutulama yapmak ve otobüs kalkış saatinden biraz önce gidip, yolculuk boyunca bir daha kıpırdatılmaması için bagajın bir kenarına koydurmak gibi duruyor.

Bilgisayarı kendi kutusuna koydum kendi köpükleriyle kapladım kutuda boş kalan yerlere kıyafet havlu tarzı şeyler koydum, sadece ekran kartıyla rami yanıma aldım ve kutunun dışınıda baloncuklu naylon ile sardım otobüsle götürdüm herhangi bir sıkıntı çıkmadı, tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı