Şehirler arası masaüstü bilgisayar taşıma

Necrolust

Kilopat
Daha fazla  
Antalya'da kendime, masaüstü bilgisayar topladım. Topladığım masaüstü bilgisayarı Bursa'ya, hasar ve zarar görmeden evime hangi yollarla götürebilirim?

Kargo ile göndermek istiyorum fakat parçaların çalınmasından veya hasar görmesinden korkuyorum. Araba kiralayıp kendim götürme şansım maalesef yok.

Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum. İyi Sosyal'ler.

Ekran kartını ve eğer sistemde HDD varsa söküp çok rahat bir şekilde götürebilirsiniz. Ekran kartını kendi kutusunda. HDD'yi çok sallanamyacak bir yerde taşırsanız problem olmayacaktır. Otobüs ile götürebilirsiniz.

Ekran kartınızı ayrı bir kutuda muhafaza edin. Ürünleri mümkünse kutusunda taşıyın. Havalı naylona sararak taşırsanız zarar gelme ihtimali çok daha azalır. Köpük möpükle daha da çok azaltırsınız. Ürünleri bavulunuza koymanızı öneririm; otobüse binmeden önce bavulunuzun/kutunuzun üzerine eşya konmamasını, kırılabilecek şeyler olduğunu mutlaka belirtin.

Sağlam bir kutu bulup yanlarına köpük koyman lazım. Üstünede TV yaz kırılabilir yaz. Bilindik bir kargo firmasına teslim et. Genelde ekran kartını böyle durumlarda çıkarıyorlar.

Bir cantanin icine havali toplar varya korumak icin esyalari onlara sarip atin icine artik otobusle yada ucakla goturebilir yada kargoya verebilirsiniz. Tavsiyem bir koli alin bi de koruyucudan alin 5 metrelik falan once kutularindayken sarin sonra koliye koyun aralari gazetelerle doldurun sonra koliyi kapatin ve koliyi de sarin bantlayin. Ondan sonra videolardaki gibi kargo gorevlisi ucan tekme atsa da bir sey olmaz. 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı