Şehitlerimiz neden Elizabeth kadar konuşulmuyor?

Çünkü askerler sıradan insanlar, ama Elizabeth dünyaca öneme sahip biriydi. Joker'in dediği gibi:

Yarın basına bir çete üyesinin vurulacağını ya da bir kamyon dolusu askerin havaya uçurulacağını söylersem, kimse paniğe kapılmaz, çünkü hepsi "planın bir parçası". Ama küçük, yaşlı bir belediye başkanının öleceğini söylediğimde, o zaman herkes aklını kaybeder.

Ben de anlamıyorum elin İngilizi haberlerde o kadar duyuruluyor ama bizim şehitler bir kere üstünkörü okunup geçiliyor. Elizabeth önemli bir kadın kabul ediyorum fakat bizim şehitlerimiz de bir kere okunup geçecek kadar değersiz değiller.

Bende dün gezinirken şehidimiz olduğunu sadece 1 sitede görmüştüm. Elizabeth'ten bize ne bizim Türk haber siteleri hep böyle yapıyor. Bir de TV kanalları var tabii.

Ünlü olmayan kişiler konuşulmaz. Konuşmak için kişinin adını soyadını bilmek, geçmiş yıllarda yaptığı şeyleri bilmek gerekiyor. Konuşmuyorsun çünkü tanımıyorsun. Hakkında ne diyebileceksin?

Ünlü olmayan kişiler konuşulmaz. Konuşmak için kişinin adını soyadını bilmek, geçmiş yıllarda yaptığı şeyleri bilmek gerekiyor. Konuşmuyorsun çünkü tanımıyorsun. Hakkında ne diyebileceksin?
Vatanımız için canını feda etmiş olması bence gayet yeterli onun hakkında bir şeyler diyebilmemiz için.

Geri
Yukarı