Seidon 120V Soğutucum aşırı ses yapıyor

EntropicDeath

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar gerçekten şuan kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum sadece size göstermek için video'yu upload ettim ve size olayı izah etmek istiyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlk olarak ben seidon120v kullanıyorum ve çıkardığı fanın sesinden çok şikayetciyim fakat ben bu duruma açıklık getirmek için anakartımın desteğinin olduğu control center II adlı programı yükledim ve gördüm ki Green Power sekmesindeki CPU yerinde CPU Smart Fan Kontrol kutucuğu işaretlediğimde soğutucunun fanı 2400RPM'den 930 RPM'e düşüyor ama oyunlarda dahada çok ısınma yaşanıyor haliyle...
Bir ikincisi Smart Fan Control'ü işaretlemezsem önüme 3 seçenek geliyor %100 %75 %50 diye %100 de 2400 rpm arasında gidip geliyor sizce ne yapmalıyım teşekkürler...
Sessizlik oluncada işlemcim ısınıyor amd 8350 kullanıcısıyım gerçekten iki arada bir derece kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan %100 çalışırken ses çıkarması normal önemli olan sessizlik dersen biraz düşüreceksin en azından %50 civarı olacak. Sessizlik olunca işlemci ısınıyor diyorsun ama kaç derece oluyor? Bence daha sessiz bir fan bulabilirsin ama ben h100 ile %100 kullanımda 4790k' yı 17 dereceye kadar düşüyorum. Oda sıcaklık 19 derece iken.

Hocam psikopat mısınız? 212 Evo'yu bile 600RPM'de kullanıyorum, BF4 oyununda gördüğüm en fazla değer 67 derece. Siz şimdi 67 dereceye uber mi diyeceksiniz?
En düşük seviyelere getirin, bırakın 70 derece olsun yahu. Ne değişecek.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı