Seidon 240M Sıvı Soğutucu Radyatörü Fansız Kullanmak

Khuzul

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar elimde Xigmatek Shockwave Vektor 80 Plus kasa var. Seidon 240M sıvı soğutmayı ne yaptımsa sığdıramadım. Radyatöre fan takmadan çalıştırsam ne gibi sıkıntılar çıkar? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zalman Reserator 3 Max soğutucu kullanırken bunu denemiştim. Fan kablosunu söküp sadece pompa çalışır vaziyette sistemi açtım. Sistem boşta masaüstündeyken 45-50 derece civarıydı, normalde 27-28 oluyordu fan takılıyken. Oyuna girip test ettim ve işlemci sıcaklığı 99 dereceye kadar çıktı. Ben de oyunu kapatıp geri taktım fan kablosunu. Yani işlemciniz soğumaz fan olmazsa. Sürekli yüksek ısılarda kullanırsanız da sisteme zarar verebilirsiniz. Üç seçeneğiniz var:
  1. Yeni bir kasa alın.
  2. Kasa alana kadar uzay montaj (kasasız, açık sistem) kullanın.
  3. Eski soğutucunuz varsa kasa alana kadar onu takın.

Arkadaşlar elimde Xigmatek Shockwave Vektor 80 Plus kasa var. Seidon 240M sıvı soğutmayı ne yaptımsa sığdıramadım. Radyatöre fan takmadan çalıştırsam ne gibi sıkıntılar çıkar? Şimdiden teşekkürler.

Ben sana akşam eve gidince soğutucuyu nasıl taktığımın resmini bir atayım. Aynı soğutucu bende de var.

Kasa içindeki radyatör yerleşimi:
202.jpg

Fanların yerleşimi:
203.jpg

Bende çok sıkıntı olduğu için kasa yerleşiminde böyle yapmak zorunda kaldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları kasa dışına tak tabi radyatörü kasa içine taka bildiysen bende nzxt s340 var fanları dışarda tabi modifiye ettim sen fan bağlantı ucundaki plastigi çıkar radyatörün takıldğı yerde olan deliklerden boş bir kısım olursa ordan geçir kasa içinden kabloyu al ve plastigi geri tak.
Adsız.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı