Şeker tükettiği zaman kilo veren birsinin ne gibi sorunu vardır?

@Dr. Wells biliyorum kas sistemi ve dışkılamada zorluklar gün gelecek hareket etme sorunları oluşacak. Şimdilik bir şey arkadaşın anlattığına göre ilerlemiş bir durum yok ama takibi bırakmaması gerekiyor ve yediklerine dikkat etmesi gerekir.

@Dr. Wells biliyorum kas sistemi ve dışkılamada zorluklar gün gelecek hareket etme sorunları oluşacak. Şimdilik bir şey arkadaşın anlattığına göre ilerlemiş bir durum yok ama takibi bırakmaması gerekiyor ve yediklerine dikkat etmesi gerekir.
Hocam birde babamda ve annemde şeker hastalığı yok. Fakat 2 dedemde ve ananemde bulunuyordu.

Hocam birde söyler misiniz kilo vermem neden kaynaklı?

@Alimitnick yapabileceğin şeyler var genetik test ama paran varsa olur en azından yatkınlık bakımından. Ekzom wes testi adı özellerde fiyatı yüksek ama tıp fakütelerinde 5 ile 10 bin TL arası olması gerekiyor.

Tamam genetik olarak yatkinsin o zaman, Gizli diyabet olabilir, Ne kadar seker yediginizde veriyosunuz bu 1-2 kiloyu?
Çok yiyorum. 6-7 dilim baklava yiyorum örneğin.

@Alimitnick yapabileceğin şeyler var genetik test ama paran varsa olur en azından yatkınlık bakımından. Ekzom wes testi adı özellerde fiyatı yüksek ama tıp fakütelerinde 5 ile 10 bin TL arası olması gerekiyor.
Ben şeker hastalığı olduğunu düşünmüyorum çünkü hiç semptomu yok. Başka bir sorun olmalı.

@Alimitnick tahminim bağırsaklarındaki emilim bozulmuş şeker yedikçe bağırsak içinde sinirlerde yıpranma olduğunu tahmin ediyorum ama bunun tespiti için hem nörolojiye gidip emg testler yaptırman gerek başka yerlerde var mı yok mu öğrenmek için.

Bağırsak içinde ki sinirleri öğrenmek için biyopsi gerekiyor hatta tam kat biyopsi ve tam boyama gerekir o yüzden şekere dikkat et ilerlemesin yatkınlık olma ihtimali bile sorun senin için.

Hocam birde söyler misiniz kilo vermem neden kaynaklı?
Vucuttan su atimini tetikleyen bir sey var ama sekerin bu kadar yapmamasi gerek.

Çok yiyorum. 6-7 dilim baklava yiyorum örneğin.
Anladim, dilim derken havuc baklava mi yoksa normall mi? Her iki durumda da normal gibi geldi bana o zaman. Boyle giderse seker hastasi olursunuz, 6-7 Dilim baklavayi 120 kilo az yag oraninda bir insan anca yiyebiliyo hocam.

Geri
Yukarı