Şeker tükettiği zaman kilo veren birsinin ne gibi sorunu vardır?

Hocam siz mantıklı konuşuyorsunuz da üstteki arkadaş biraz fazla abartıyor gibi geldi.
Bu sekil yemeye devam ederseniz olabilir, hip hizli olmaz yavas yavas bitirir sizi seker. Sekerin enerji sistemini bozdugu hatta kanin yogunlasip oksijeni hucrelere gonderememesine sebep oldugu biliniyor. Dr. Berg bi videosunda anlatiyordu bunlari.

Bu sekil yemeye devam ederseniz olabilir, hip hizli olmaz yavas yavas bitirir sizi seker. Sekerin enerji sistemini bozdugu hatta kanin yogunlasip oksijeni hucrelere gonderememesine sebep oldugu biliniyor. Dr. Berg bi videosunda anlatiyordu bunlari.
Hocam o adamı daha bu hafta keşfettim. Bundan sonra dikkat edeceğim.

@Alimitnick ben seni hasta ilan etmedim sadece olacak olan şeyleri söyledim. Böyle devam ederse devran gelir sana olur hüsran yani böyle gitmez bu hayat.

Hem şeker hastası olduğuna ikna olabilmem için genetik test ve şeker yüklemesi gibi tetkikleri yapıp raporlarını paylaşman gerekiyor.

Benim ailemde şeker hastası var ve süreç maalesef böyle işliyor. Şeker sinsi bir hastalık geri dönüşü olmayan yere gelene kadar normal davranırsın sonra birden vurur seni.

Tam adları diabetes mellitus he şekersiz şeker hastalığı da var ismi diabetes insipidus ve hastalığın evreleri de var.

Geri
Yukarı