Sekiro 150 TL ye değer mi?

Oyunu bir defa bitirdikten sonra yapabileceğin içerik tükeniyor, aynı şeyi yapmaktan keyif alıyorsan neden olmasın. 2. defa bitirmek için elbette tekrar oynanmalı fakat ya sonra ne olacak? Sınırlı bütçen ile diğer oyunlardan mahrum kaldığın yetmiyormuş gibi birde diğer indirimli oyunları kaçıracaksın olan tam olarak bu olacak. Tamamıyla tercih meselesi.

Oyunu bir defa bitirdikten sonra yapabileceğin içerik tükeniyor, aynı şeyi yapmaktan keyif alıyorsan neden olmasın. 2. defa bitirmek için elbette tekrar oynanmalı fakat ya sonra ne olacak? Sınırlı bütçen ile diğer oyunlardan mahrum kaldığın yetmiyormuş gibi birde diğer indirimli oyunları kaçıracaksın olan tam olarak bu olacak.
Bu tarz oyunları benim gibi seven bir arkadaş ise oyunu 3-4 kere bitirir en az.

Gidip alma falan yok mu elden ring gibi?
XP sistemi yeni saldırı özelliklerini açmak için kullanılıyor ama o kadar oyuna etki etmiyor bence. Oyunu kolaylaştırıyor ama hiç level kasmasan bile 2 3 tane temel saldırı mekaniği ile oyunu bitirirsin. Xp barını bir üst seviyeye taşıdığında o seviyede kalıyor daha aşağıya düşmüyor o açıdan da kolay. Level kaybı olmuyor yani. Paraları ise tüccarlardan aldığın para keseleri ile koruyabilirsin o da sorun değil ki paraya da çok ihtiyacın yok bu oyunda. Parayı sadece emblem satın almak için çok kullanıyorsun. Onun haricinde sürekli para ihtiyacın yok. Bir kaç önemli item var onları para ile alman gerekiyor onlarda çok pahalı değil zaten kolaylıkla kasılıyor o paralar. Oyunun en sevdiğim yani bir çok souls oyununda ki gibi gelişeyim silah ekipman kasayım derdi yok. Etrafta gezip aynı düşmanları tekrar tekrar kesmene gerek yok.Ona ihtiyacın yok çünkü level kasma olayı hayvan gibi güçlenme olayı bu oyunda yok. Oyun deflect ve attack arasında dengeyi kurmaya bağlı. Yani senin reflekslerini kullanma kabiliyetin önemli. En çok ona ihtiyacın var bu oyunda.

Oyunu bir defa bitirdikten sonra yapabileceğin içerik tükeniyor, aynı şeyi yapmaktan keyif alıyorsan neden olmasın. 2. defa bitirmek için elbette tekrar oynanmalı fakat ya sonra ne olacak? Sınırlı bütçen ile diğer oyunlardan mahrum kaldığın yetmiyormuş gibi birde diğer indirimli oyunları kaçıracaksın olan tam olarak bu olacak. Tamamıyla tercih meselesi.
Tonlarca mod var NexusMods'ta, sıkılınca yeni şeyler deneyebilir.

Yok be abi bu oyun öyle bir oyun değil tmm aynı içerikler ama bu oyun reflekslerini ölçüyor. Ben 2. 3. oynamada bile aynı bossu keserken ilk alışana kadar yine zaman geçiyor ve aşırı keyif veriyor. İlk bitirme seansı benim 70 80 saat sürdü. İkincisi 10 15 saat sürdü. Ama hespinden de zevk aldım şahsen çünkü hikayeli bir oyun gibi tek düze aynı şeyi yaptırmıyor. Souls oyunlarının genel mantığı böyle. Aynı bossta doğru zamanlamayı tutturmak kaçıncı kez oynarsam oynayayım bana zevk verir şahsen. Tabi ki de Elden Ring ya da witcher serisi gibi değil ama oyun kendini sıkılmadan tekrar oynatıyor çünkü her defasında senin refleklerini ölçüyor. Elbette arka arkaya 3 4 kez oynanmaz bu oyun ama ben 3 ay 4 ay geçsin aradan yine sıkılmadan oynarım. Çünkü oyun reflekslerini ölçüyor ve vuruş hissiyatı çok sağlam. Bilmiyorum beni baymıyor şahsen.

EasterGamers'dan izlenilmez bir oyun.

Pek ondan değil benim ki çok yapmacık birisi zihinsel engelli gibi kendi kendine konuşup triplere giriyor sanki o karaktermiş gibi hareketler yapıyor izlemiyorum zaten karşıma çıkınca eleştiriyorum ve oyunları önceden izlediğine eminim nokta atışı tahmin yapıyor her oyun için.
O karaktermiş gibi oynamak güzel bence. Fakat verdiği tepkiler konusunda ki düşüncelerinize tamamen katılıyorum. Şöyle örnek vereyim. The Last of Us Part 1'i remake gelmeden önce oynamıştı hikayesini biliyordu yani. Yenilenen sürümünü oynarken olacakları bilmiyormuş RP'si yapıyor ve bu da tüm izlenirliğini kaybettiriyor bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı