Çözüldü Sekiro save dosyası nasıl bulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

hihihi

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16x2
Ekran kartı
Rtx 4080 Super
Anakart
B650M Gaming
İşlemci
r7 7800x3d
Ailevi sıkıntılar ile kartıma el koyulduğu için korsan oynadığım Sekiro oyununu satın aldım. Oyunu şu an aldım indirim beklemedim sonuçta oyunu oynadım ve param vardı. Yapımcıya karşılığını vermek istedim oyunun parasını versemde korsan değil orijinal oyun ile bitirmek istiyorum. Oyunu daha yüklemedim ve oyunda ilerlemem gitmesin istiyorum oyunun save dosyasını saklayıp orijinal oyun ile değiştireceğim dosyayı nerede bulabilirim ve işlemi nasıl gerçekleştirebilirim?

Çözüm
C>Users>"username">AppData>Roaming>Sekiro>"Save Dosyası"

Bu kısımda bulunuyor Sekiro'nun save dosyaları. Fakat korsan sürümle orijinal sürüm farklıysa uyumsuzluk yaratabilir. Ona dikkat edin.

Buradan save dosyasını indirebilirsiniz, atacağınız yeri göstermişler, bunu değilde kendi save dosyanızı kullanmak istersenizde atacağınız yer
C:/Kullanıcılar/kullanıcı_adın/App_Data/Roaming/Sekiro.

Çalıştırı aç: %appdata% yaz bu yola gider.

Aynı şeyi bende yaşadım da Steam uzerinden oynadığın bir oyunun dosyalarını değiştirip dümdüz o saveden oynayabiliyor musun ki?

Ben sıkıntı çıkar diye hiç bulaşmamıştım.

Peki kaçak olarak oynadığımız saveyi yüklesek başarım kazanabiliyor muyuz?

Ailevi sıkıntılar ile kartıma el koyulduğu için korsan oynadığım Sekiro oyununu satın aldım. Oyunu şu an aldım indirim beklemedim sonuçta oyunu oynadım ve param vardı. Yapımcıya karşılığını vermek istedim oyunun parasını versemde korsan değil orijinal oyun ile bitirmek istiyorum. Oyunu daha yüklemedim ve oyunda ilerlemem gitmesin istiyorum oyunun save dosyasını saklayıp orijinal oyun ile değiştireceğim dosyayı nerede bulabilirim ve işlemi nasıl gerçekleştirebilirim?
Hocam korsan oyunlarda save dosyası genelde belgelerim klasöründe oluyor. Onun yedeğini alıp oyunu yüklediğinizde yukarıda paylaşılan konuma atmanız yeter.

Hocam korsan oyunlarda save dosyası genelde belgelerim klasöründe oluyor. Onun yedeğini alıp oyunu yüklediğinizde yukarıda paylaşılan konuma atmanız yeter.
Sekiro adlı dosya belgelerde yok kullanıcılarda App Data uzantısında böyle bir dosya var.Acaba save dosyası bu olabilir mi?
Ekran görüntüsü 2024-05-27 000026.png
Ekran görüntüsü 2024-05-27 000026.png

Hocam sayı yazan 2 dosyanın da yedeğini alın. Oyunu yüklediğinizde bu dosyaları atarsanız sorunsuz bir şekilde kaldığınız yerden oynayabilirsiniz.
Bende RDR2 de böyle yapmistim.

Evet hocam dosya bu Sekiro klasörünü kopyaladım. Test için oyuna girdim üste yeni kayıt dosyası açılıyor yazdı. Tekrar o konuma gidip yeni açtığı dosyayı silip eski dosyayı attım save geri geldi. Sonra dosyayı güvenli bir yere yedekleyip oyunu sildim.

Geri
Yukarı