İnceleme Sekiro ve zorluğu

Evet hocam haklısınız diğer souls oyunlarına göre bayağı ucuz hatta. Yine de 30 40 liralık bir oyun değil sonuçta.
Diğer FromSoftware oyunları gibi kısmına takılmıştım aslında hocam. En ucuz Dark Souls, Elden Ring ile aynı fiyatta neredeyse. Onların yanında çok ucuz anlamında, yoksa bir öğrenci için yine pahalı bir meblağ dediğiniz gibi.

Diğer FromSoftware oyunları gibi kısmına takılmıştım aslında hocam. En ucuz Dark Souls, Elden Ring ile aynı fiyatta neredeyse. Onların yanında çok ucuz anlamında, yoksa bir öğrenci için yine pahalı bir meblağ dediğiniz gibi.
Anladım hocam benim o dediğimden kasıt diğer soulsların pahalı olduğuna vurgu yapmaktı.

@Zbyrtmr kaçmayacaksın, kılıcınla saldırıları karşılayacaksın. Oyunun bütün mekanikleri son anda düşman saldırısını bloklayıp duruşlarını bozarak öldürmek üzerine kurulu. Kaçarsan ölürsün.

Hocam blokluyorum yine ölüyorum. Çince bir harf çıktığında bloklanmadığını biliyorum. Diğer normal saldırılarda blokluyorum ama öldürüyor dev gibi bir şey. Belki sabırlı olmadığım içindir ya da püf noktasını öğrenemedim. Zaten 3 saat falan oynadım, alt F4 atıp çıkmıştım 3-5 gündür girmiyorum :D 140 saat Sekiro oynayan arkadaşım var olmazsa DC'den ekran paylaşıp yardım alırım öğrenmek adına.

@Zbyrtmr Hocam Sekiro diğer soulslar gibi değil. Bu oyunun her şeyi deflect mekaniğinde. Düşman tam saldırırken block basmanız lazım. Böyle yaparak düşmana posture damage vuruyorsunuz. Oyun %80 bundan ibaret.

@Zbyrtmr hocam Sekiro diğer soulslar gibi değil. Bu oyunun her şeyi deflect mekaniğinde. Düşman tam saldırırken block basmanız lazım. Böyle yaparak düşmana posture damage vuruyorsunuz. Oyun %80 bundan ibaret.

Oyuna 3-5 gündür girmediğim için hatırlamıyorum. Dediğin gibi son anda blok basmamız lazımdı. Son anda basmak yerine basılı tutsak yine de hasar yiyor muyuz? Eğer yemiyorsak ben sanki yedim diye hatırlıyorum. Bir şeyleri yanlış yapıyorum da neyi :D bu arada ilk souls deneyimim. Sekiro ile başlanmayacağının farkındayım ama zoru severim.

Oyuna 3-5 gündür girmediğim için hatırlamıyorum. Dediğin gibi son anda blok basmamız lazımdı. Son anda basmak yerine basılı tutsak yine de hasar yiyor muyuz? Eğer yemiyorsak ben sanki yedim diye hatırlıyorum. Bir şeyleri yanlış yapıyorum da neyi :D bu arada ilk souls deneyimim. Sekiro ile başlanmayacağının farkındayım ama zoru severim.

Hocam eğer sürekli block tutarsanız düşmanın saldırılarından hasar yemiyorsunuz ancak sizin posture barınız doluyor. Bar dolduktan sonra bir anlık stun yiyorsunuz dash veya jump basıp kurtulmanız lazım. Siz büyük ihtimalle block tutup yere düşüyorsunuz o sırada damage yiyorsunuz.

Sekiro başlamak için kötü çünkü en zoru olsa da, diğer souls oyunlardan çok farklı. Bu oyunun kalbi deflect mekaniğinde. Ona alışmanız lazım. Yani başka bir souls oyununu oynayıp sekiroya başlasanız bile zorlanabilirsiniz.

Geri
Yukarı