Sekiro vs Elden Ring

ELDEN RING vs Sekiro

• Oy verenlerin toplamı
    27

ibrhmsrck

Attopat
Daha fazla  
İkisi de birbirine yakın oyunlar lakin hangisini alacağımda kararsızım. Hangisi daha tatmin ediyor oynanış olarak ve grafik olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki oyunda birbirinden güzel ve farklı ama ben Elden Ring diyorum. Sebebi ise çok daha uzun ve çeşitli olması. Sekiro ise çok iyi bir kılıç aksiyonu ama diğer pek çok şeyde eski soulslardan ayrılamıyor. Elden Ring ise souls türüne çağ atlattı bence. Açık dünyayı bu seriye enfes şekilde yedirdiler.

Bide soruyor musun :D Sekiroda grafik mrafik yok. Kıyaslanamaz yani Elden Ringle. Ama bayağı yorucu bir oyun. Yinede şu açık dünya çok ilginç yani. God of war'a direk kafa tutuyor bu oyun. E yani Herhalde Elden ring kıyaslamak bile saçma.

Bu adam napıyor abi oyundaki en güçlü Boss'u pataklıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şaka gibi yani bi izleseniz adam dalga geçiyor bossla :D

Öyle bir reflex olamaz ya :D

Oynanış ve Boss'lar - Sekiro.
Hikaye ve atmosfer - Elden Ring.
Hangisine önem verdiğinize göre degişir cevabı bence Sekiro.

Elden ring'i oynamayı bile düşünmüyordum. Videolarına baktım. Bu ne böyle souls oyunu. Abartılı yaratıklar falan diyordum. Şu an hala oynuyorum. Çok aşırı zor yapılmış oyun ama Grafikler bosslar ve açık dünyası çok efsane saatlerce koşuyorsun baya büyük map.

Sekiro alınca deli önlüğünü steam kargoyla hediye ediyor.

Elden ring'i oynamayı bile düşünmüyordum. Videolarına baktım. Bu ne böyle souls oyunu. Abartılı yaratıklar falan diyordum. Şu an hala oynuyorum. Çok aşırı zor yapılmış oyun ama Grafikler bosslar ve açık dünyası çok efsane saatlerce koşuyorsun baya büyük map.
En kolay souls-like oyunu diye biliyorum.

Şu anda Elden Ring daha yeni ve daha büyük bir oyun olmasına rağmen daha ucuz durumda, bu yüzden fiyatını daha fazla hak ediyor. Bence Elden Ring daha tatmin bir oyun bu kadar fazla çeşitlilik sunması ve açık dünyası sayesinde.

Sekiro daha zor ve çizgisel bir oyun tasarımına sahip, sadece oyun sonu için hikayede oyuncuya bir alternatif veriyor. Dövüşler daha zor, düşmanlar daha zorlu ve bence daha fazla Souls türüne bağlı oyun. Yakın dövüş mekanikleri daha iyi fakat hiç hata affetmiyor. Klasik Souls oyunlarını seviyorsan iyi oyun ama bu şirketin en zor 2 oyunundan biri.

Elden Ring ise Sekiro kadar zor değil, harita keşfinde doğru bir ilerleme gösterirsen oyun sana fazlasıyla kolaylık sağlıyor. Açık dünyasında keşif yapmak güzel, oyun içi mekanikler çok daha çeşitli. Bir diğer güzel tarafı ise hemen hemen herkesin kendisine uygun bir oynanış tarzı bulabiliyor olması, daha sonra karakterde bir şeyleri tekrar değiştirme şansı vermesi ve yeni bir oyun deneyimi sunması. İstersen internetten karakter yaratma konusunda yardım alabilirsin ama bu oyunu bu kadar özel yapan şey bence sayısız farklı kombinasyonda oynanmaya müsait olması. Bu yüzden ben internetteki rehberlerden faydalanmadım, tamamen kendi kararlarıma göre oynadım ve çok tatmin oldum.

Elden Ring alırsan oyunun başında yeşil alana çıktığın anda gördüğün altın renkli atlıdan uzak dur, hayattan soğursun. İlk oynadığımda daha taze hero karakterimin en az 20 defa üstünden geçti. İnat ettim kestim sonunda ama 1 saatimi yedi tek başına...

Son düzenleme:

Geri
Yukarı