"Selected fıle ıs not a proper BIOS" hatası

mturkmen78

Picopat
Daha fazla  
ASUS B450M PRO GAMING anakartım 2803 sürümünden 2807'ye hiçbir şekilde güncellemeye izin vermiyor. Başlıkta belirttiğim uyarıyı alıyorum. BIOS'ta Ethernet üzerinden güncelleme seçeneği de çıkmıyor. Bu beta sürümü tam başa bela.
izlediğim yollar:
Flashı FAT32 yapmak.
Rename ile cap dosyası ismini kısaltmak.
BIOS sıfırlamak.
BIOS'u eski sürüme döndürmeye çalışmak ancak yine aynı hatayı almak.
AI Suite üzerinden deneme yapmaya çalışmak ancak AI suitte BIOS Update aracının görünmemesi.
Yani anlayacağınız ASUS beni çok yordu. Sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yazsın. Benzer konular açılmasına rağmen sorunlar çözülememiş.
ASUS B450M PRO GAMING anakartım 2803 sürümünden 2807'ye hiçbir şekilde güncellemeye izin vermiyor. Başlıkta belirttiğim uyarıyı alıyorum. BIOS'ta Ethernet üzerinden güncelleme seçeneği de çıkmıyor. Bu beta sürümü tam başa bela.
izlediğim yollar:
Flashı FAT32 yapmak.
Rename ile cap dosyası ismini kısaltmak.
BIOS sıfırlamak.
BIOS'u eski sürüme döndürmeye çalışmak ancak yine aynı hatayı almak.
AI Suite üzerinden deneme yapmaya çalışmak ancak AI suitte BIOS Update aracının görünmemesi.
Yani anlayacağınız ASUS beni çok yordu. Sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yazsın. Benzer konular açılmasına rağmen sorunlar çözülememiş.

Anakartım B450 PRO GAMING olmasına rağmen BIOS çipi B450 PLUS GAMING olarak garanti servisinde yazıldığı için bu sorunu yaşıyormuşum. Plus Gaming modelinin son versiyonu ile Update yapabildim. Benzer sorunu yaşayanların CPU-Z üzerinden motherboard sekmesinden anakartının modelini kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• B450.PNG
    B450.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 134
Son düzenleme:

Geri
Yukarı