Sennheiser CX300S vs KZ ZSX vs marshall mode

FantastikTürk

Megapat
Makaleler
7
300-400 TL civarında müzik dinlemek için kablolu kulak içi kulaklık arıyorum. Bu 3'ü gözüme çarptı. Bunlardan hangisi daha iyidir? Eksileri artıları nelerdir? Başka öneriniz var mı?
@fieryz @MTL

Son düzenleme:
Kulakiçi kulaklıklar hakkında bilgim biraz zayıftır fakat kulakiçi kulaklıkların çoğunda kablo sorunu görülüyor.
Belirttiğin modeller arasında hangisinin daha iyi ses vereceğini bilmiyorum ama KZ marka kulaklıkların kablosunun değiştirilebilir olması ve kendi kablosunun da diğer kulakiçi modellerinden daha dayanıklı olması senin için bir kriter olabilir.
Ama bu fiyat bandından kötü ses kalitesine sahip bir kulaklık olduğunu zannetmiyorum.
Sennheiser genel olarak müzik camiasında ünlü bir markadır ve profesyonel kullanım için bir çok ürünü vardır. Alanlarında çok tecrübeliler.
Marshall aslında bir gitar amfi firmasıdır ama ürettikleri kulaklıklar da gayet başarılı.
KZ ise diğer iki markaya oranla daha az bilinir ama uzun vadeli yatırımda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bunu düşünme sebebim dediğim gibi kablosunun değiştirilebilir olması.
Ayrıca KZ yi diğer ürünlerden ayıran bir diğer özelliği de birden fazla sürücüsünün olması. Bu sayede daha dengeli daha güçlü ve daha detaylı bir ses vermesi gerekiyor.
Kulakiçi kulaklıkları pek sevmediğim için deneyimlerim çok kısıtlı oldu. O yüzden size direkt şunu alabilirsiniz diye bir yorum yapamıyorum. Fakat dediğim gibi kablo değiştirme imkanı çok önemli bir etken bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.
Son olarak da kulaklığı telefonda kullanacaksanız empedans değerinin çok yüksek olmaması gerekir. Genel olarak telefonlar yüksek empedanslı kulaklıkları beslemekte zorlanırlar.
Ayrıca yüksek empedans kulaklıkları düşük çıkış gücüne sahip cihazlara takıp dinlerseniz kulaklığın tam performansını alamayabilirsiniz. Ortalama 16 empedans telefonlarda sorunsuz çalışacaktır. Ama 24-32 gibi empedans değerlerini görmeye başladığımızda telefonlar az da olsa kulaklığınızın hakkını veremeyebilir.

@Ahmet Burak Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ben de ilk başta KZ düşünüyordum bahsettiğiniz özelliklerden ötürü. Kulaküstü kulaklıktan kulakiçine geçiyorum ve KZ'ninki gibi çok sürücülü bir kulaklık ile Sennheiser'ın küçücük kulaklığının aynı performansı vereceğini düşünmek biraz mantıksız gelmişti.

Ancak daha sonra KZ'nin uzun kullanımda kulağımı ciddi manada rahatsız edebileceğini fark ettim. Günde 4-5 saat kullanıyorum ve bu yüzden rahatlık çok önemli. Ayrıca KZ'nin kablosunun değişebilir olmasına rağmen en berbat kabloyu gönderdikleri söyleniyor her yerde. Mümkünse gümüş veya altın kablosuyla değişin, çok fark ediyor diyorlar. Ayrıca kulaklık uçlarının da çok kötü olduğu bu yüzden Memry Foam uçlardan alınması gerektiğini söylüyorlar. Bu yüzden vazgeçtim açıkcası. Ses yalıtımı ve rahatlık benim için önemli ve KZ bu konuda sınıfta kalıyor incelemelerden anladığım kadarıyla.

Sennheiser'ın sizin dediğini gibi köklü ve profesyonel bir firma olmasından dolayı tercih etmek istedim. Bunun en büyük artısı garantisi oluyor. Bircom'un garantisinin çok iyi olduğu söyleniyor. Kablo konusunda ise bugüne kadar hiç bir kulaklığın kablosunu koparmadım veya sorun yaşamadım kabloyla. Yani özenli kullanıyorum. Ayrıca iki yıl içine kablosunda sorun olsa bile garantiye yolayabilirim diye düşündüm. Ses kalitesi konusunda sürücü sayısı ve çapıyla doğru orantılı olmadığını öğrendim. Sennheiser olduğundan ses kalitesine güvenmek istedim açıkcası.

@Ahmet Burak Ama sonuç olarak bunların hepsi varsayım. Sadece duyduklarım ve okuduklarım üerinden yaptığım çıkarımları anlattım. Kulaklık konusuna hakim değilim o yüzden kafam karıştı. Ama bahsettiğim nedenlerden ötürü Sennheiser alayım diyorum.

@Ahmet Burak Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ben de ilk başta KZ düşünüyordum bahsettiğiniz özelliklerden ötürü. Kulaküstü kulaklıktan kulakiçine geçiyorum ve KZ'ninki gibi çok sürücülü bir kulaklık ile Sennheiser'ın küçücük kulaklığının aynı performansı vereceğini düşünmek biraz mantıksız gelmişti.

Ancak daha sonra KZ'nin uzun kullanımda kulağımı ciddi manada rahatsız edebileceğini fark ettim. Günde 4-5 saat kullanıyorum ve bu yüzden rahatlık çok önemli. Ayrıca KZ'nin kablosunun değişebilir olmasına rağmen en berbat kabloyu gönderdikleri söyleniyor her yerde. Mümkünse gümüş veya altın kablosuyla değişin, çok fark ediyor diyorlar. Ayrıca kulaklık uçlarının da çok kötü olduğu bu yüzden Memry Foam uçlardan alınması gerektiğini söylüyorlar. Bu yüzden vazgeçtim açıkcası. Ses yalıtımı ve rahatlık benim için önemli ve KZ bu konuda sınıfta kalıyor incelemelerden anladığım kadarıyla.

Sennheiser'ın sizin dediğini gibi köklü ve profesyonel bir firma olmasından dolayı tercih etmek istedim. Bunun en büyük artısı garantisi oluyor. Bircom'un garantisinin çok iyi olduğu söyleniyor. Kablo konusunda ise bugüne kadar hiç bir kulaklığın kablosunu koparmadım veya sorun yaşamadım kabloyla. Yani özenli kullanıyorum. Ayrıca iki yıl içine kablosunda sorun olsa bile garantiye yolayabilirim diye düşündüm. Ses kalitesi konusunda sürücü sayısı ve çapıyla doğru orantılı olmadığını öğrendim. Sennheiser olduğundan ses kalitesine güvenmek istedim açıkcası.

@Ahmet Burak Ama sonuç olarak bunların hepsi varsayım. Sadece duyduklarım ve okuduklarım üerinden yaptığım çıkarımları anlattım. Kulaklık konusuna hakim değilim o yüzden kafam karıştı. Ama bahsettiğim nedenlerden ötürü Sennheiser alayım diyorum.
Bu araştırmanızdan sonra ben de Sennheiser almanızı tavsiye edeceğim. :)

@FantastikTürk Satın aldıysanız deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz acaba?

Aldıysanız, deneyiminizi bana da ilete bilir misiniz?

Geri
Yukarı