Sennheiser CX80s kulaklığın sesi masaüstü bilgisayarda kötü geliyor

Virtuoosoo

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Benim Sennheiser CX80s model kablolu kulaklığım var. Laptop bilgisayarıma jak girişinden taktığımda sesi oldukça tatmin ediciyken yeni aldığım ASRock X670e anakartının jak girişine taktığımda sesi bariz bir şekilde kalitesiz geliyor.

Tüm sürücülerim güncel ve ecolayzer ayarı da yapmama rağmen laptop PC de verdiği gibi kaliteli ses vermiyor.
Etki ediyor mu bilmiyorum ama ana kartımda Realtek ALC1220 Audio codec var.

Ayrıca Sennheiser 458BT kulaklığım var onda ses çok kaliteli ancak Handsfree'yi sürekli elimle kapatmaktan yıldığım için kullanmıyorum.

Anakartın kullanım kılavuzuna bakın ordaki girişleri değiştirip deneyin. Eq programının da her girişte çalıştığından emin olun

Kasanın üstündeki girişe takar mısınız? Bazı anakartlar arka portu hoparlör ön portu kulaklık sayıyor. Hoparlör portu kulaklığa göre çıplak kalabiliyor bazen.

Direkt olarak anakartın üstündeki porta taktım

Anakartın kullanım kılavuzuna bakın oradaki girişleri değiştirip deneyin. EQ programının da her girişte çalıştığından emin olun

Direkt anakartın kulaklık portuna taktım, EQ olarak SteelSeries'in Nahimic programı çalışıyor, Bluetooth kulaklıkta çok güzel ses veriyor ama kabloluda sanki 10 liralık kulaklık gibi

Direkt olarak anakartın üstündeki porta taktım

Tamam ben de ön porta takın diyorum. :D Kasadaki port da anakarta bağlı zaten. Anakart üstündeki portu hoparlör olarak ayarlamış olabilirler. Bilgisayar hoparlörleri pasif hoparlör olmadıklarından (gücü prizden alıyorlar) besleme özelliği olmayabiliyor hoparlör portlarında.

Elbette X670E bir anakartta kulaklık beslemesi için amplifikatör vardır. Bu yüzden ön portta deneyin. Ön portta da sorun çözülmezse Realtek'in yazılımına gidip hoparlör jakının üstüne tıklayıp hoparlör seçeneğini kulaklık olarak işaretlemeyi deneyebilirsiniz.

Tamam ben de ön porta takın diyorum. :D Kasadaki port da anakarta bağlı zaten. Anakart üstündeki portu hoparlör olarak ayarlamış olabilirler. Bilgisayar hoparlörleri pasif hoparlör olmadıklarından (gücü prizden alıyorlar) besleme özelliği olmayabiliyor hoparlör portlarında.

Elbette X670E bir anakartta kulaklık beslemesi için amplifikatör vardır. Bu yüzden ön portta deneyin. Ön portta da sorun çözülmezse Realtek'in yazılımına gidip hoparlör jakının üstüne tıklayıp hoparlör seçeneğini kulaklık olarak işaretlemeyi deneyebilirsiniz.

Ön port dediğiniz sanırım kasanın önü için çekilen port, PC'yi yeni aldığım için uzay kurulum şu anda maalesef deneyemiyorum dediğinizi.
İstediğim kasayı almak için indirim kovalıyorum (Hyte Y70)

Yeni konular

Geri
Yukarı