Sennheiser GSP600 nasıl bir kulaklık?

Açık akustiğe sahip kulaklar bana hitap etmiyor. Daha önce Sennheiser PC373D modeli vardı. Kulaklık açık akustiğe sahip. Gayet doğal ses vermesine rağmen bilgisayarın sesinden sürekli sağ kulaklığın içerisinde uğultu oluyordu. Açık akustik kulaklıklar gürültülü ortamda rahatsız edici oluyor. O yüzden hiç karşılaştırma dahi yapmadım. Bildiğim tüm üreticilerin ürünlerinde kronik sorunlar oluyor. Bunların çözüm kolaylığı ve ne kadar önemli olduğu dikkate alınmalı bence. Kronik sorunu olmayan ürün bulmak zor. Daha öncesinde kullandığım Cloud Alpha S blackout kulaklığımı iki sene kullandım. İki bin saate yakın kafamda durdu ve hala sorunsuz çalışıyor. Deforme veya ses kalite düşüşü olmadı. Bu kulaklığı zamanında yazılım ihtiyacı olmadığı için tercih etmiştim. Fakat 7.1 desteğini açınca "reverberation" yani ortamdaki yankı seviyesi diyebiliriz kısacası, inanılmaz artıyor. Su altında duyulan ses dönüyor. Evet güzel şekilde direkt konum anlaşılıyor ama boğuk bir sesle oyun oynamak zorunda kalınıyor. Cloud Alpha S kulaklığa da bakın belki sizlere hitap eder.

Hocam konuyu hortlatmak gibi olacak ama. Bende 2022 yılında aldım Sennheiser gsp 600 oyuncu kulaklığı. Almadan önce bu kulaklık için anakart aldım :) harici ses kartı almamak için; MSI MSI MPG X570s Edge Max Wi-Fi anakartı seçtim bu anakartın ses kartı ALC4080 yorumlarda çok iyi oldugu yazılıydı harici ses kartına gerek olmadıgı söylendi. Bununla birlikte Realtek Audio Control birlikte eko ayarlarını yapıyorum MSI kendi önerdiği program. Şimdi bu ses kartına bakarak gxx 1000 alsam ne fark eder. Ayrıca jak girişlerini anakarta takıyorum uzamsal ses özelliklerini kullanamiyorum fakat jak girişini ön üst panele yapınca dolp Atmos gibi programları kullanabililiyorum fakat sterio ses özelliği kapaniyor bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

Hocalarım merhaba, konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın yıllardır HypreX Cloud II kullanan biri olarak artık Cloud II’ye veda etmek istiyorum. Konudaki konuşmalarınız üzerine GSP600’e kanım ısındı fakat onun dışında aşağıdaki 2 kulaklıkta aklımda. Mikrofon olarak HypreX Quadcast kullandığım için mikrofon ile işim olmayacak ben sadece ciddi anlamda ses kasmak istiyorum. Eğer hala buradaysanız yardımlarınızı bekliyorum..

Logitech G PRO X 7.1
SteelSeries Arctis Nova Pro.

Hocalarım merhaba, konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın yıllardır HyperX Cloud II kullanan biri olarak artık Cloud II'ye veda etmek istiyorum. Konudaki konuşmalarınız üzerine gsp600'e kanım ısındı fakat onun dışında aşağıdaki 2 kulaklıkta aklımda. Mikrofon olarak HyperX QuadCast kullandığım için mikrofon ile işim olmayacak ben sadece ciddi anlamda ses kasmak istiyorum. Eğer hala buradaysanız yardımlarınızı bekliyorum.

Logitech G PRO X 7.1

GSP600 al hiç düşünme.

Hocalarım merhaba, konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın yıllardır HypreX Cloud II kullanan biri olarak artık Cloud II’ye veda etmek istiyorum. Konudaki konuşmalarınız üzerine GSP600’e kanım ısındı fakat onun dışında aşağıdaki 2 kulaklıkta aklımda. Mikrofon olarak HypreX Quadcast kullandığım için mikrofon ile işim olmayacak ben sadece ciddi anlamda ses kasmak istiyorum. Eğer hala buradaysanız yardımlarınızı bekliyorum..

Logitech G PRO X 7.1
Arkadaşımın gsp 500ü var test ettim hyperx cloud 2ye göre üst düzey bir fark yok. Fiyat farkına değmez. Hatta ikisi arasındaki farkı mikrofon hariç hissetmezsin büyük ihtimalle. Oyun odaklı bahsediyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı