Series S'e hangi GTA 5 alınmalı?

pixeliko

Hectopat
Makaleler
16
Yer
Türkiye
98 defa satın aldığım GTA 5'i Xbox'dan almadığımı fark ettim. Fenalaştım, GTA 5'i nasıl bir de Xbox'dan almamışım? Hemen açtım Series S'imi ve mükemmel arayüzde kaydıra kaydıra Microsoft Store'a girdim, anahtar kelimeleri yazdım. Karşıma olması gerektiği gibi GTA 5 çıktı, tabii ki farklı sürümleri vardı. Tabii olacaktı, kaç yıllık oyun. Zaten yeni nesilde bir daha tam fiyattan satmak için 60 FPS güncellemesi getirdiklerini biliyordum. Her ne kadar karşı olsam da o fiyat farkını verip almayı düşünüyordum, sene olmuş 2023. 30 FPS oyun mu oynayacağız? En sonunda, oyunun sayfasına tıklamam ile o sayfada kaybolmam bir oldu. Tamam, farklı versiyonları olur da... 4 ekran görüntüsüne zor sığacak kadar fazla sürümü olur mu be arkadaş? Kıymetli forum üyelerinin yardımını istediğim konu da tam olarak bu oluyor.

Evet, sağlam boş konuştum. Yazdıkça yazasım geldi nedense :D. Tek istediğim Xbox'a GTA 5 alıp, yaklaşık 12 saat yüklenmesini bekledikten sonra açıp iki araba sürüp kaos çıkarmaktan ibaret. Ancak o kadar çok sürümü var ki kayboldum aralarında. Online oynamayacağım, sadece story. Tam da aradığım tarzda bir sürüm bulmuştum, ilk ekran görüntüsündeki ilk sürüm gibi. Ancak yorumlarında "dolandırıldım yazıklar olsun" diye bir sürü mesaj gördüğümden anlayamadım açıkçası. Hangi sürüm ne işe yarar, sizce hangisini almalıyım sizce dostlar?

1684609534454.jpeg

1684609547665.jpeg

1684609553878.jpeg

1684609559879.jpeg

Tam da dediği gibi oluyor. Sadece hikaye modu. 😜
Pek de öyle değil gibi gözüküyor, Store'daki yorumlarından bir kaçı:

Bende Kandırıldım.
Series X-S için iyileştirilmiş halini aldığımı zannetim, bir çok kişide benim gibi anlıyordur ama satın aldıktan sonra hiçbir şey almadığımı fark ettim.

Dolandırıcılık İhbarı.
Oyunu tek başına satıyorlar ama kullanmanıza izin vermiyorlar. İndiremiyorsunuz.

Oyunu Yükleyemiyorum.
Bu bir şaka falan mı oyunu tek başına sattınız ama tek başına hikaye modu yüklenmiyor mu?

Ayrıca bahsettiğimiz Hikaye Modu (109 lira olan) sürümünün açıklamasında, "Grand Theft Auto Online (Xbox Series X-S erişimi gerekmektedir."
Ve yine ayrıca, şununla çalışır kısmında GTA Online gözüküyor. Anlayamadım gitti.

Pek de öyle değil gibi gözüküyor, Store'daki yorumlarından birkaçı:

bende kandırıldım.
Series X-s için iyileştirilmiş halini aldığımı zannetim, birçok kişide benim gibi anlıyordur ama satın aldıktan sonra hiçbir şey almadığımı fark ettim.

dolandırıcılık ihbarı.
Oyunu tek başına satıyorlar ama kullanmanıza izin vermiyorlar. İndiremiyorsunuz.

oyunu yükleyemiyorum.
Bu bir şaka falan mı oyunu tek başına sattınız ama tek başına hikaye modu yüklenmiyor mu?

Ayrıca bahsettiğimiz hikaye modu (109 lira olan) sürümünün açıklamasında, "Grand Theft Auto Online (Xbox Series X-s erişimi gerekmektedir."
Ve yine ayrıca, şununla çalışır kısmında GTA Online gözüküyor. Anlayamadım gitti.

Tamam kaptım olayı. 109 lira olan bir yükseltme ama 197 lira olan oyunun kendisi. Zaten bu oyunun 109 lira olması imkansız ama 197 lira olması normal çünkü PSN Store üzerinde de bu civarda satılıyor.

Tamam kaptım olayı. 109 lira olan bir yükseltme ama 197 lira olan oyunun kendisi. Zaten bu oyunun 109 lira olması imkansız ama 197 lira olması normal çünkü PSN Store üzerinde de bu civarda satılıyor.
10 yıllık oyuna 200 lira... Yazık gerçekten.
90 liralık olanı alıp 30 FPS mi oynasam acaba diye düşünmüyorum değil açıkçası.

10 yıllık oyuna 200 lira... Yazık gerçekten.
90 liralık olanı alıp 30 FPS mi oynasam acaba diye düşünmüyorum değil açıkçası.

Değer hocam bu sürümü 200 liraya ya.

Görünüş olarak neredeyse hiçbir farkı yok, tek ektrası 60 FPS ve bunun için ekstradan 100 lira istiyorlar. Değmez gibi.

Sana kalmış. Ben şahsen 60 FPS akıcılığı ve yüksek çözünürlük için Series sürümünü alırdım. Az da olsa fark var bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı