Çözüldü Xiaomi Mi 11T Pro HyperOS desteği almıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FancyS

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi günler, hayırlı akşamlar dilerim. Telefonum Xiaomi Mi 11T Pro nereyedeyse herkes güncelleme almışken, telefonum hala guncelleme almiyor. Telefonun bilgilerini de eklentiye koydum. Nasıl duzeltecegim veya daha gelmedi mi? Yardimci olabilir misiniz? İyi akşamlar tekrardan.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-05-04-20-54-07-730_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2024-05-04-20-54-07-730_com.android.settings.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar iyi günler, hayırlı akşamlar dilerim. Telefonum Xiaomi Mi 11T Pro nereyedeyse herkes güncelleme almışken, telefonum hala guncelleme almiyor. Telefonun bilgilerini de eklentiye koydum. Nasıl duzeltecegim veya daha gelmedi mi? Yardimci olabilir misiniz? İyi akşamlar tekrardan.

Maalesef telefona hala HyperOS güncellemesi ulaşmamış fakat telefonunuz hala Xiaomi tarafından destek alıyor. Hatta Android 14 alacağı bile düşünülüyor. Bu da kuvvetle ihtimal HyperOS alacak demek.

IMG_20240504_224553.jpg

Hocam aman bootloader açarken dikkat edin modem dosyasını silerseniz telefon açılmaz.
İsterseniz YouTube'dan bakabilirsiniz hocam.

Bootloader neden açtırıyorsunuz? HyperOS'u ota ile kurmak için bootloader kilidi kapalı olmalı.

Hocam uyarınız için teşekkür ederim fakat bootloader ne işe yarıyor? Açıklayabilir misiniz teşekkürler.

Xiaomi telefonlarında bootloader, tıpkı diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, cihazın açılış işlemini yöneten bir yazılımdır. Basitçe anlatmak gerekirse, telefonunuzu açtığınızda işletim sisteminin (Android) yüklenmesinden önce devreye giren ve bu işlemi gerçekleştiren programdır.

Ancak Xiaomi cihazlarında bootloader kilitli olarak gelir. Bu kilit, güvenlik amaçlı üretici tarafından konulmuştur. Kilitli bootloader, cihazın yazılımının değiştirilmesine veya özelleştirilmesine izin vermez.
Kaynak: Gemini
HyperOS için bekleyin @FancyS, cihazının yüksek ihtimal 2 ay içerisinde alır. Çünkü mi 11 serisine yavaş yavaş HyperOS geliyor. Mesela mi 11 Ultra.
Çok da zor değil aslında. Sadece mi Community'de 30 günlük(emin değilim) hesabınız olması gerek. Bence bunu uygulamada aktiflik artsın diye yaptılar.

Sadece IOS'a benzetmiyorlar. Özellik ekliyorlar android dünyasına ve yeni android sürümüyle yayınlanıyor.
Topluluk şartını yerine getirmesine rağmen sorun yaşayan çok kişi gördüm hocam.

Maalesef telefona hala HyperOS güncellemesi ulaşmamış fakat telefonunuz hala Xiaomi tarafından destek alıyor. Hatta Android 14 alacağı bile düşünülüyor. Bu da kuvvetle ihtimal HyperOS alacak demek.

Eki Görüntüle 2186989

Bootloader neden açtırıyorsunuz? HyperOS'u ota ile kurmak için bootloader kilidi kapalı olmalı.

Xiaomi telefonlarında bootloader, tıpkı diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, cihazın açılış işlemini yöneten bir yazılımdır. Basitçe anlatmak gerekirse, telefonunuzu açtığınızda işletim sisteminin (Android) yüklenmesinden önce devreye giren ve bu işlemi gerçekleştiren programdır.

Ancak Xiaomi cihazlarında bootloader kilitli olarak gelir. Bu kilit, güvenlik amaçlı üretici tarafından konulmuştur. Kilitli bootloader, cihazın yazılımının değiştirilmesine veya özelleştirilmesine izin vermez.
Kaynak: Gemini
HyperOS için bekleyin @FancyS, cihazının yüksek ihtimal 2 ay içerisinde alır. Çünkü mi 11 serisine yavaş yavaş HyperOS geliyor. Mesela mi 11 Ultra.

Hocam ilgi alakanız için cok teşekkür ederim. Kardesimde Xiaomi Note 12 Pro 5G var ona gecen ay geldi, fakat bana gelmeyince bir iskillendim. Ama teşekkür ederim ilgi alakanız için hocam. İyi akşamlar tekrardan.

Tamam kilit kapalı. Güncellemenin gelmesini bekleyin.

Tamamdır hocam teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı